Uśmiech bez kota

Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
limeryk, satyra, humor
satyra
zimowywieczor

- Patrzcie, o tam przebiega przez ogród Biały Królik, ten sam, który wskazał małej Alicji drogę do krainy czarów. Myślę, że Biały Królik pojawia się czasem każdemu z nas, choć nie każdy potrafi go dostrzec i nie wszyscy decydują się na odwiedziny w baśniowym świecie fantazji i czystego humoru. Cudowny to świat, w którym uśmiech Kota-Dziwaka długo nie znika po zniknięciu Kota, tak jak uśmiech Lewisa Carrolla towarzyszy nam już sto lat po odejściu autora "Alicji".

Na tę książkę, ilustrowaną uroczymi rysunkami niezapomnianej Franciszki Themerson, składają sie moje wiersze własne, oraz zapożyczone od najznakomitszych autorów angielskich, amerykańskich, niemieckich i francuskich. Byłbym zachwycony, mogąc sprawić przyjemność wiernym czytelnikom poezji nonsensu, a także przysporzyć jej nowych, zapalonych wielbicieli - Antoni Marianowicz

źródło opisu: okładka

źródło okładki: źródło własne