Zgłosuj na książki roku 2017

Formy muzyczne. T. 1-2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Compendium Musicum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka
Violoncello

Publikacja kierowana jest do nauczycieli i uczniów średnich szkół muzycznych. Tom pierwszy zawiera m.in. omówienia: pracy motywicznej, małych i wielkich form muzycznych, gatunków, polifonii oraz wariacji. W tomie drugim, na konkretnych przykładach, autorzy przedstawiają: preludia i sposoby ich łączenia się z fugą, wariacje polifoniczne, suitę, formę sonatową oraz cykle sonatowe. Cennym uzupełnieniem jest aneks nutowy, w którym znalazły się omawiane w drugim tomie kompozycje.

źródło opisu: http://www.pwm.com.pl

źródło okładki: http://www.pwm.com.pl/zdjecia/2/9/4/127_rd.jpg?lm=1120473258