Błazen Królestwa Niebieskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
bratny, prl
literatura piękna
geokuba

Oniemiała ze zdumienia młoda pracownica nauki pochyliła się nad swoim znaleziskem, niczym archeolog zskoczony własnym, wiekopomnym odkryciem. Wpatrywała się w oblicze człowieka, którego portret winien już od dwóch dni wisieć w każdym urzędowym miejscu... Miała okazję porównać go z oryginałem. Przecież i tu, do biura Instytutu Renowacji Historii, dotarł ów obraz uosobionej w tym człowieku władzy. Nie na darmo na rok przed terminem typowano kandydata w licznych komputerowych sondażach, sprawdzano i porównywano dane i wyniki, aby mieć absolutną pewność, że władzę obejmuje najlepszy z najlepszych. Wszystko to w niczym nie zmieniało powtarzającej się historii: żaden ze sprawujących najwyższy urząd w Polsce nie doczekał dotychczas spokojnie końca swojej kadencji.
[fragment]

źródło opisu: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sygryda | 2016-02-01

Naprawdę bardzo dobre. Jedno z opowiadań spowodowało, że kocham nasz język ojczysty. Polecam.