Wszystko, tylko nie mięta

Cykl: Miętowa (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Aneta17

Pamiętasz najbardziej atrakcyjnego chłopaka w szkole? Czy nie kusiło cię, żeby założyć czapkę niewidkę i zajrzeć, co robi, gdy jest sam w domu? O czym marzy, czym się zajmuje i w kim się kocha? Dzięki tej książce poznasz przystojnego Kubę i jego niepowtarzalną rodzinkę. Na forum dyskusyjnym jedna z czytelniczek napisała "Gdzie mieszka Kuba Gwidosz? Żądam numeru telefonu!". Czyż powieść może mieć lepszą rekomendację?

źródło opisu: http://www.egmont.pl

źródło okładki: http://www.egmont.pl

Wkp | 2017-11-15

KOMEDIA FAMILIJNA

Z okazji piętnastolecia pierwszego wydania, debiutancka powieść cieszącej się wielką popularnością Ewy Nowak powraca na księgarskie półki. Jak w najlepszych książkach autorki, tak i tu czeka na czytelników wiele życiowych, choć często absurdalnych sytuacji, prawd i humoru. A wszystko to w znakomicie, choć lekko napisanej opowieści nadającej się doskonale dla całej rodziny.

„Wszystko, tylko nie mięta” przedstawia nam losy rodziny Gwidoszów mieszkających na warszawskim osiedlu. Jak każda rodzina, tak i oni mają swoje wzloty i upadki, smutki i radości, i dziwactw także mają trochę. Może nawet więcej niż trochę. Przede wszystkim jednak przeważa u nich miłość, choć nieidealna i niepozbawiona zgrzytów. Głową rodziny jest ojciec, który porzucił posadę nauczyciela i teraz zajmuje się ubezpieczeniami. Jego żona, Joanna, mistrzyni w składaniu obietnic, których najczęściej nie dotrzymuje, w wieku średnim postanawia zająć się psychologią. Pod ich opieką pozostaje trójka...

lacerta | 2015-12-15
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 15 grudnia 2015

"Wszystko, tylko nie mięta" zapowiadała się na ciekawą książkę. Niestety jedyne co mnie spotkało tutaj to niesamowite rozczarowanie.
Praktycznie od początku miałam skojarzenie z "Jeżycjadą" Musierowicz, którą uwielbiam. Myślę, że nawet jeśli nie było to celowe, to inspiracja jest dość mocno widoczna.
Bohaterowie są, co prawda, dość ciekawi i sympatyczni, ale cała treść i historia to zupełne nieporozumienie. Od samego początku ciężko było mi się wgryźć w treść. Autorka stworzyła niesamowicie drętwe dialogi i opisy. Równie topornie następowało przechodzenie do kolejnych części historii. Wiele fragmentów nie trzymało się całości, były zupełnie zbędne w moim odczuciu. Humor w książce był nudny, jak dowcip powtarzany milion razy. A problemy? Bo, przecież musimy mieć jakieś problemy w książce, coś co przyciągnie uwagę i wyzwoli emocje. Niestety i tutaj autorka mnie zawiodła. Problemy i przeciwności losu spadają na bohaterów w ciągu pięciu minut, a rozwiązują się w ciągu minuty,...

Urmurmina | 2014-03-31

"Fotostory" z Bravo Girl dla trochę młodszych (chociaż czy ja wiem?). Po prostu - historia mnie nie porwała.

Miśka | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Rewelacyjna książka! Pewnie nie sięgnęłabym po nią gdyby pewna osoba mi jej nie poleciła :)
Bardzo podobały mi się perypetie rodziny Gwidoszów: Kuby - szukającego miłości, Malwiny - zakochanej w pewnym muzyku, Maryni - ciekawej wszystkiego dziewczynce, rodzicach tej trójki: Joasi i Mariuszu - pragnących zawsze pomagać swym dzieciom oraz babci - która najlepiej rozumie ich wszystkich.
Momentami bardzo zabawna książka pokazuje sytuacje z życia codziennego, ale pokazuje również problemy, które dotykają wielu ludzi. Odchudzanie, trudna miłość, codzienne kłopoty w szkole, wśród przyjaciół. Świetna książka, której kolejne części przeczytam z wielką chęcią!

kocham_cie | 2015-04-09
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

opis dostępny również na moim blogu:http://kochamciemojezycie.blogspot.com/
Była to dla mnie, zdecydowanie, idealna lektura na te wiosenne święta. Była to dla mnie lektura, zdecydowanie terapeutyczna. Książka porusza aktualne problemy i rozterki nastolatków, ich rodzin. Pokazuje piękno domu, wartości rodzinnych, trwałości. Piękno tego "idealnego", lecz ze zwykłymi, ważnymi problemami domu. Poczułam tęsknotę za przeszłością, ale i nadzieję na przyszłość. To powinna być lektura szkolna. Jest to książka idealna dla młodzieży, pełna spokoju, ciepła, miłości, zrozumienia. Książka o tym jak budować świat wokół nas. Zakochałam się w niej po uszy. Zdecydowanie polecam.

MałaPisareczka | 2015-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Nie ma rodzin idealnych. Po prostu nie ma. Szczególnie jest to widoczne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż każdy z nas jest na swój sposób daleki od perfekcji. Więc co się stanie, jeśli rodzina składa się właśnie z takich członków? Nie jest to nic złego - oczywiście, że nie. Przecież każdy z nas ma swoje problemy i powody takiego, a nie innego postępowania. O tym właśnie jest ta książka - debiutancka powieść zasłużonej już bestsellerowej pisarki Ewy Nowak - o sile rodziny, która sprawia, iż potrafimy śmiać się z własnych wad.

Tak właśnie robi rodzina Gwidosz - wyśmiewa własne niedoskonałości, tworząc przyjemną, wręcz sielską atmosferę radości i śmiechu, gdzie każdy wie, iż ma obok siebie przyjazną duszyczkę, chętną ku pomocy. Choć... czy aby na pewno? Czy na milion procent każdy z nas potrafi od tak otworzyć swe serce dla drugiego członka rodziny i opowiedzieć o swoich zmartwieniach, żalach?

Przystojny Kuba do tej pory nie miał problemu z rozkochiwaniem w sobie dziewczyn....

Oliwkaa | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

Seria "miętowa" to moje nowe odkrycie- zakochałam się od pierwszej strony. Bo czy można czytać książkę zamiast rozmawiać z przyjaciółką, z którą naprawdę nie widuję się za często? Można, szczególnie, że ona też zatopiła się w jakiejś lekturze.

Powieść "Wszystko, tylko nie mięta" ma po pierwsze fajną okładkę oraz ciekawy tytuł. Wszystko, tylko nie mięta? Co to ma być? Ale kto dobrnie do końcówki ten zrozumie.

Z początku poznajemy sympatyczną rodzinkę Gwidoszów- rodziców, licealistów: starszego Kubę i młodszą Malwinkę oraz kilkuletnią Marynię. Głównym bohaterem jest właściwie Kuba, chociaż o Malwinie także jest całkiem sporo.
Licealista, przystojny, gdy tylko rozmawia z dziewczyną zaczyna z nią flirtować lub ona tak to odbiera, z każdej strony zainteresowane nim osoby płci pięknej, poznaje Magdę, która ma problemy z poruszaniem się, ale jest bardzo inteligentna i odważna. I nie zwraca na Kubę najmniejszej uwagi. Myśli, że on się nad nią lituje, ale to powoduje, że Kuba jest nią...

Pani_Wu | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Opisana lekkim piórem, z ogromną dawką poczucia humoru i świetnymi dialogami rodzina Gwidoszów z Warszawy, przypomina rodzinę Borejków z Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Rodzinka składa się z pięciu osób, przy czym tato i głowa rodziny, Mariusz Gwidosz, bardzo przypomina Ignacego Borejko swoim stoickim podejściem do życia i skłonnościami do czytania mądrych książek. Trójka dzieci, które są de facto bohaterami powieści, to Kuba, uczeń klasy maturalnej, Malwina, dwa lata młodsza od Kuby i pięcioletnia Marynia, której rola polega na wprowadzaniu elementów humorystycznych do książki. Marynia zadaje wszystkim kłopotliwe pytania dotyczące prokreacji i przypomina Genowefę Bombke z 'Opium w rosole" Musierowicz.
Autorka w książce dotyka bardzo istotnych problemów, jakimi są: anoreksja, plotki i pomówienia, przejmowanie roli dorosłego członka rodziny przez nastolatka i związana z tym opieka nad młodszym rodzeństwem czy postrzeganie osób niepełnosprawnych przez społeczeństwo. Niestety, pani...

AshiNa | 2013-07-24
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam, a właściwie wchłonęłam w jeden dzień. Przedstawia rodzinę Gwidoszów, którzy są ze sobą bardzo zżyci i widać, że bardzo się kochają. Czytając można się pośmiać, lekka w odbiorze zresztą jak pozostałe książki pani Nowak. Nie pożałujecie decyzji;)

April | 2017-04-12
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Dostałam tę książkę jako nagrodę za jakiś konkurs, inaczej pewnie nawet nie wiedziałabym, że istnieje. Całkiem niezłe czytadło, ale raczej nie w moim stylu.