Zgłosuj na książki roku 2017

Agatha Raisin i zabójczy taniec

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 15)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Deadly Dance
Agnieszka

Agatha dochodzi do wniosku, że prowadzenie agencji detektywistycznej w Cotswolds to nie jest robota rodem z kryminałów Chandlera. Zamiast zamożnych dam w tarapatach, przychodzą do niej po pomoc właścicielki zaginionych kotów. Gdy zatem pewna bogata rozwódka powierza jej poważną sprawę, Agatha jest w siódmym niebie. Czy zapewni swej maleńkiej agencji miejsce na rynku, czy też ugryzła większy kęs niż potrafi przełknąć?

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

To jak dotąd najlepsza książeczka tej serii.
Historia opowiedziana ma sporo pomysłowych zwrotów akcji, a szczególnie pomysłowe było ostateczne schwytanie głównej osoby odpowiedzialnej za zabójstwa, choć szczerze mówiąc dokładnie przewidywalne od pewnego momentu.
Ostatnie przyjęcie przewidywalne, wszystko, co zdarzyło się wokół niego było dla mnie oczekiwane w każdym detalu, na dodatek irytujące.
Istnieje jakaś maniera polegająca na przekonywaniu nam współczesnych, że interesujące, nietuzinkowe kobiety z ambicjami zawodowymi i intelektualnymi muszą być istotami zidiociałymi w kuchni. Zidiocenie Agathy w tym względzie nie ma w sobie nic śmiesznego, po prostu wkurza. Ponadto jeśli ktoś w kuchni potrafi nawet przypalić wodę na herbatę, to z okazji wielkiego przyjęcia nie tylko nie powinien czegokolwiek samodzielnie przygotowywać, ale nawet nie powinien zbliżać się do kuchni. Kunszt kulinarny powstaje powoli, najpierw należy nauczyć się gotować ziemniaki i proste dania, ktoś bez...

PABLOPAN | 2013-09-10
Przeczytana: 09 września 2013

Trup ściele się gęsto, a akcja wartko płynie. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych tomów całej serii. Polecam!

Koala | 2015-08-29
Na półkach: Przeczytane, M. C. Beaton

Jedna z ciekawych z tej serii :)

mieszka | 2017-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2017

Oczywiście, takie małe książeczki, czyta się jako przerywniki. Czasem jest fajnie. Ten tom okazał się całkiem przyjemny i Agata wyjątkowo mało irytująca.

czarrna | 2013-03-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 07 marca 2013

Muszę przyznać, że to jedna z lepszych przygód Agaty Raisin. Po kilku ostatnich gorszych pozycjach trochę się zniechęciłam, ale "Zabójczy taniec" znowu ustawia wysoka poprzeczkę dla kolejnych tomów. Tym razem dzieje się bardzo dużo, może czasem nawet zbyt dużo, a najróżniejsze czarne charaktery zbyt gęsto zastawiają pułapki na główną bohaterkę, ale mimo wszystko książkę czyta się z ogromną przyjemnością. Nawet nieco przewidywalna fabuła tej przyjemności nie psuje. Zdecydowanie warto sięgnąć po ten tom i sprawdzić, jak Agata radzi sobie z prowadzeniem agencji detektywistycznej no i przede wszystkim, jak układają się jej relacje z przyjaciółmi, których wreszcie zaczyna cenić bardziej niż nieudane romanse.

bevis | 2013-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Bardzo przyjemny tom. czytam po kolei wszystkie powieści o przygodach Agathy i troszkę zaczęła mnie nużyc powtarzalność wątków. Tu wreszcie odmiana. Agatha nie jest zakochana! No, może odrobinka flirtu... A w domu po sąsiedzku nie zamieszkał kolejny samotny mężczyzna, tylko niemłoda kobieta. Ogólnie super się czytało :)

Maromira | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Trup ściele się gęsto. Choć obawiałam się kichy, otrzymałam pełen humoru kryminał z przymrużeniem oka.

Monika | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Zdecydowanie jedna z najlepszych przygód Agaty.

No i wreszcie doczekaliśmy się otawrcia Agencji Detektywistycznej pani Raisin. Interes zaczął się krecić, a co z tym idzie trafiła się okazja na zaistnienie w mediach i rozreklamowanie przedsiębiorsta. Wystarczy tylko rozwiazać zagadkę, kto wysłał pogróżki córce dziedziczki fortuny zbitej na psiej karmie...

Czy i tym razem Agatha rozwiąze zagadkę z która nie radzi sobie policja? Kto zamieszkał w sąsiedniej chacie? Czy i tym razem Agatha popadnie w miłosne tarapaty?

Miłej lektury.

/W ramach (niepotrzebnej) zachęty- w książce autorka wspomina o Polsce ;)

Czytelniczka | 2014-02-09

Kolejny tom przygód zwariowanej Agathy i następne sprawy kryminalne do rozwiązania. Pani Raisin przeżywa kolejne przygody i rozbawia przy tym do łez. Idealna książka na długie wieczory. Zachwyciła mnie nie mniej niż poprzednie tomy serii. Gorąco polecam.

Menekse | 2016-12-05

Nie, zdecydowanie z całej serii książek o Agacie, ta jest najgorsza (dla mnie).