Atlas towarzyski

Wydawnictwo: Reporter
emindflow

Jedna z moich byłych żon usilnie w swoim czasie namawiała mnie, żebym napisał taką obyczajową książeczkę. Całkiem prawdopodobne, że w istocie zależało jej na tym, abym napisał o niej, gdyż była osobą nieposkromionych ambicji. Niezależnie od prawdziwych intencji, plan ten powiódł się o tyle, że faktycznie przez wiele lat układałem sobie w myślach prawdziwą historyjkę o wydarzeniach i ludziach, godnych albo tylko wartych zapamiętania i opisania. Jestem przekonany, że wszystko to, co napisałem - jest prawdą, chociaż być może inni będą całkiem odmiennego zdania. Nie mają racji.

źródło opisu: Wydawnictwo Reporter, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

emindflow | 2013-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2013

Wpadła mi w ręce książka, którą czytałem już wiele lat temu. Nieżyjący już Janusz Atlas to warszawianin, błyskotliwy dziennikarz, miłośnik mocnych trunków i pięknych kobiet, gość, który znał wszystkich i którego wszyscy znali. W tej książce pokazuje ostatnie 20 lat PRL przez pryzmat życia towarzyskiego stolicy. Młodzi nawet nie maja po co do niej zaglądać, dla starszych to dziesiątki anegdot i galeria postaci, o których kiedyś mówiła cała Polska.