Kraina Inkarri. Szkice etnologiczne o Peru

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
83-04-01745-8
Ana

W "Krainie Inkarri" przedstawia impresje autora z pobytu badawczego w Peru jako współorganizatora Polskiej Wyprawy Naukowej w Andy, działającej na ziemi potomków Inków w 1978 r. W kolejnych rozdziałach czytelnik zapoznaje się ze specyfiką badań terenowych w Ameryce Południowej, śledzi życie andyjskich Indian w toku ich pracy i świętowania oraz poznaje drogi kształtowania się peruwiańskiej kultury ludowej. Obrazy teraźniejszości krzyżują się raz po raz z przeszłością, a naukowa ocena faktów i zdarzeń przeplata się z doświadczeniami badacza i jego subiektywnymi wrażeniami.

źródło opisu: Okładka

petervader | 2013-12-07