Fryderyk Chopin. Człowiek i jego muzyka

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
albumy
Buka

Fryderyk Chopin – człowiek i jego muzyka jest niezwykłą książką - albumem, składającą się z pięciu bogato ilustrowanych esejów, z których każdy poświęcony został innemu aspektowi życia i twórczości kompozytora. Fryderyk Chopin – człowiek i jego muzyka jest niezwykłą książką - albumem, składającą się z pięciu bogato ilustrowanych esejów, z których każdy poświęcony został innemu aspektowi...

Fryderyk Chopin – człowiek i jego muzyka jest niezwykłą książką - albumem, składającą się z pięciu bogato ilustrowanych esejów, z których każdy poświęcony został innemu aspektowi życia i twórczości kompozytora. Mogą być one traktowane osobno, ale dopiero złączone w całość ukazują wielorakość spojrzeń na Chopina i dzieło, jakie zostawił.

Napisane z pasją teksty autorstwa prof. Ireny Poniatowskiej, wybitnej znawczyni Chopina, wprowadzają w świat jego życia i muzyki. Piękne ilustracje archiwalne, współczesne zdjęcia, liczne reprodukcje rysunków, obrazów oraz pierwodruków i rękopisów dzieł Chopina pozwalają lepiej zrozumieć kompozytora i wczuć się w klimat jego czasów.

Książka ta, wydana na obchody Roku Chopinowskiego 2010 we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, jest obowiązkową pozycją nie tylko dla wielbicieli polskiego kompozytora. Także dla tych, którzy dopiero odkrywają jego dzieło.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Multico, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie