Zgłosuj na książki roku 2017
978-83-06-03062-4
poezja
Fouettee

Prezentujemy obszerny autorski wybór wierszy Marka Wawrzkiewicza, polskiego poety, dziennikarza, tłumacza. Reprezentatywny przekrój przez wszystkie tomy poetyckie, począwszy od debiutanckiego Malowania na piasku, przez Późne popołudnie, Smutną pogodę, Coraz cieńszą nić, aż po Dwanaście listów i wiersze najnowsze. Wiersze Marka Wawrzkiewicza przełożone zostały na kilkadziesiąt języków. Jego...

Wiersze Marka Wawrzkiewicza przełożone zostały na kilkadziesiąt języków. Jego twórczość obejmująca także prozę, szkice krytyczne i przekłady znaleźć można w wielu antologiach polskich i zagranicznych. Ponad trzydzieści lat pracował jako dziennikarz radiowy i prasowy. Był redaktorem naczelnym pism literackich „Nowy Wyraz”, „Poezja” oraz tygodnika „Kobieta i życie”. Od 2003 roku pełni funkcję prezesa Zarządu Głównego ZLP.

źródło opisu: http://www.piw.pl/fragmenty/swiatelko.htm

źródło okładki: http://www.piw.pl/fragmenty/swiatelko.htm