Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Stanisław Czaja
Cykl: Conan [Alfa] (tom 3) | Seria: Biblioteka Fantastyki
Wydawnictwo: ALFA
Conan: The Hour of the Dragon

Fabuła jest luźno oparta na wcześniejszych opowiadaniach Howarda, a w szczególności na Szkarłatnej cytadeli, z którą dzieli niemal identyczny scenariusz. Akcja dzieje się, gdy Conan ma około czterdziestu pięciu lat i jest królem Aquilonii. Powstaje wtedy spisek mający na celu obalenie barbarzyńskiego króla nie mającego żadnych praw do Aquilońskiego tronu. Pretendenci do władania...

Akcja dzieje się, gdy Conan ma około czterdziestu pięciu lat i jest królem Aquilonii. Powstaje wtedy spisek mający na celu obalenie barbarzyńskiego króla nie mającego żadnych praw do Aquilońskiego tronu. Pretendenci do władania Hyperborejskim Królestwem przy pomocy Orastesa wskrzeszają Xaltotuna, archeońskiego czarnoksiężnika, używając do tego pradawnego artefaktu, Serca Arymana. Xaltotun staje się największym wrogiem Conana, który aby zabić przeciwnika, musi odnaleźć Serce Arymana.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Godzina_smoka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Shimik | 2016-02-04

To już jest jedna historia i co by nie mówić, po pewnym czasie wszystko zaczyna się niezmiernie dłużyć. Ciekawsze były opowiadania, więcej się w nich działo i ogólnie były bardziej interesujące. Tu jest przedstawiona tylko jedna historia i czegoś brakuje. Po pewnym czasie robi się nudno i wszystko się powtarza. Moim zdaniem przydałaby się żwawsza akcja, więcej magii i może jeszcze jakieś potworki? Mimo wszystko było w miarę ciekawe...

Krzysztof | 2014-06-06
Przeczytana: 21 lutego 2014

Uwielbiam przygody Conana, ale Godzina Smoka nieco rozczarowuje. Nasz barbarzyńca najlepiej sprawdza się w krótszych formach.

MarcinS | 2018-12-14

Howard zrobił postacią Conana dla Heroic Fantasy to, co Tolkien dla High Fantasy "Władcą Pierścieni"; został ojcem całego gatunku. A ta książka jest ukoronowaniem jego twórczości. Nadal mam ją na półce i nade od czasu do czasu nostalgicznie odświeżam. Choć trzeba przyznać, że dziwnie się czyta tak skondensowaną powieść, większość współczesnych pisarzy rozciągnęłaby fabułę "Godziny smoka" w co najmniej trylogię:) Niemniej serdecznie polecam - dobrze jest od czasu do czasu zapoznać się z prawdziwą klasyką.

| 2018-11-28

Pod koniec podstawówki wpadła mi ta pozycja w ręce. Zanurzając się w przygodach Conana odkrywałem w sobie impulsy czegoś znanego i nieznanego. Zagrzebana surowość krwista chciała wydobyć z siebie bezimienny okrzyk samostanowienia.

karol | 2016-03-16

Najlepszy Conan jakiego czytałem. Książka jest świetna pod każdym względem. Nic dodać, nić ująć - 10/10:).

archiwista_cyklista | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 1995

Wspomnień czar, teraz raczej dla koneserów.

wielebny | 2019-01-22

Bierzesz dzieło Howarda i jest luksusowo!

Prezes | 2017-08-28

Znakomita! Uwielbiam takie klimaty:)

Ania | 2016-05-28

Najlepsza książka o Conanie - 11/11