Zakon Dobrego Imienia Pana

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7722-501-1
Zakon
iza122

Zakon Dobrego Imienia Pana opowiada o tajemnym stowarzyszeniu założonym przez biblijnego Józefa z Arymatei, a istniejącym nieprzerwanie do czasów współczesnych. Tytułowy zakon to związek o charakterze masońskim, którego członkowie wyznają wspólną, uniwersalną ,,nadreligię” istniejącą ponad podziałami. Głównym celem bractwa jest dążenie do osiągnięcia trwałego pokoju na świecie, ocalenie go przed zagładą, a przez to spełnienie mesjańskich przepowiedni zaprowadzenia Królestwa Bożego na ziemi.

Po tragedii World Trade Center z 11 września 2001 roku członkowie zakonu wespół z ich Wielkim Mistrzem muszą się jednak spieszyć, aby uchronić świat przed realnie bliską zagładą, jaka może spotkać świat ze strony terrorystów.

Al Ladini zadziwił się. Kim jest ten człowiek, że śmie go pouczać? Kim jest, że zna największe jego tajemnice? Ale Al Ladini był mądrym człowiekiem. Nie miał zamiaru unosić się, tylko oceniał, szukał odpowiedzi. W końcu rzekł:

- W waszym świecie, w Ameryce, w Europie jest dobrobyt - a u nas bieda. To nie jest dobry świat. Jeśli zniknie, nikt nie będzie płakał.

- Mylisz się, Al Ladini. Wszyscy będą płakać: ludzie, ryby, drzewa, nawet kamienie i sam Bóg. Zostawmy Allachowi zdolność rozsądzenia tego, co sprawiedliwe. Wszak Bóg nakazał miłować życie… Zmień plan! (...)

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/zakon_dobrego_imienia_pana,druk

iza122 | 2013-02-03

„Zakon Dobrego Imienia Pana”, to książka, która mnie „przywołała”, gdy pierwszy raz ujrzałam ją na stronie wydawnictwa. Opis interesujący i przykuwający uwagę.
Po przeczytaniu książki musiałam stwierdzić, że nie tego się spodziewałam. Czy treść mnie rozczarowała? Wręcz przeciwnie!
Allen Mironom to pseudonim literacki poety, pisarza i publicysty. Zajmuje się pracami nad pokojem, miłością, zrozumieniem i potępieniu wojen. Na swoim koncie ma wiele dzieł zarówno poetyckich jak i prozatorskich: „Dekalog”, „Sarajewo”, „Rozdarty Buk” czy „Niedokończony obraz”

Paweł Mirado pisarz, przeprowadza się do Sandomierza i kupuje mieszkanie, według niego w spokojnej dzielnicy. Po kilku dniach ratuje napadniętego przez złodziei sąsiada. Józef Aston – tak ma na imię sąsiad – przychodzi do swojego wybawcy i zdradza mu tajemnice i historię pewnego Zakonu.

Jak się później okazuje spotkanie Mirado i Astona nie było całkiem przypadkowe.

Opowieść, jaką autor przedstawia czytelnikowi w powieści „Zakon...

Paco | 2015-03-28
dilexi | 2015-02-23