6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

źródło okładki: allegro

beata | 2015-10-08
Na półkach: Lektury m. M., Przeczytane, 2015
Przeczytana: 08 października 2015

Podrzuciła mi tę książkę Mama, która przed wyjazdem do sanatorium zaopatrzyła się w książki w osiedlowej bibliotece i w ostatniej chwili stwierdziła, że wszystkich nie weźmie z sobą i dwie zostawiła u mnie. Pierwsza myśl: przecież nie będę tego czytać, moja kolejka książkowa jest taka długa… Druga myśl: zajrzę na LC, zobaczę, co o niej piszecie. Zajrzałam. No, nie... Książka wydana w 1986 roku. I ani jednej opinii, ani jednej oceny… To utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie warto tracić na nią czasu. Przed odłożeniem na półkę, mimowolnie przekartkowałam ją i mój wzrok padł na zdanie „Piękne jest wrocławskie lato”. O! Zainteresowałam się – przez jakiś czas Wrocław był moim miastem. Trudno, poświęcę te kilka godzin:).

Dziwna to książka. To opowieść o życiu Ewy, lekarki, która dzieciństwo spędziła w przedwojennej Warszawie, a dorosłe życie we Wrocławiu. Są tu wspomnienia sięgające czasów powstania styczniowego, jest „socjalizująca” lekarka Stenia, matka Ewy i legionista Włodek, jej...

Ewa | 2017-05-01
Kinia Chelińska | 2017-04-27