Moja rodzina i ja. Moja siostra jest super.

Wydawnictwo: Jedność
978-83-7660-425-1
kp0018

Rodzinne opowiastki i zgadywanki. Starsza siostra to naprawdę wielki skarb. Od starszej siostry można się nauczyć wielu nowych rzeczy i zawsze można liczyć na jej pomoc. Ta książeczka prezentuje cztery urocze, rodzinne opowiastki, które pomogą dzieciom, a szczególnie wszystkim starszym siostrom, zrozumieć ich młodsze rodzeństwo. To bardzo ważne! Przecież nie warto się dąsać, gniewać na...

Rodzinne opowiastki i zgadywanki.

Starsza siostra to naprawdę wielki skarb. Od starszej siostry można się nauczyć wielu nowych rzeczy i zawsze można liczyć na jej pomoc. Ta książeczka prezentuje cztery urocze, rodzinne opowiastki, które pomogą dzieciom, a szczególnie wszystkim starszym siostrom, zrozumieć ich młodsze rodzeństwo. To bardzo ważne! Przecież nie warto się dąsać, gniewać na maluchów albo zazdrościć czasu, jaki spędzają z nimi rodzice. Po każdej opowiastce dzieci znajdą zabawne, odprężające zgadywanki.

I tak mała owieczka dowiedziała się, w jaki sposób sprawić przyjemność braciszkowi, świstaczka Martynka zrozumiała, że z młodszym rodzeństwem można się wesoło bawić, Tygryska Lea poznała trudną sztukę raczkowania, a pewna papużka nauczyła swoją młodszą siostrę mówić. A wy czy wiecie, w jaki sposób opiekować się swoim młodszym rodzeństwem?

Odbiorcy:
– dzieci, które posiadają młodsze rodzeństwo.
– świadomi rodzice i dziadkowie, którzy chcą pomóc dzieciom w przyjęciu i zaakceptowaniu młodszego rodzeństwa.
Dlaczego warto nabyć tę książkę
– prezentuje cztery ciepłe, rodzinne opowiastki o starszych siostrach i ich młodszym rodzeństwie.
– każda historyjka kończy się zabawną i odprężającą zagadką, która umili dzieciom lekturę książeczki.
– wspaniała rodzinna lektura – pomaga dzieciom pokonać zazdrość oraz inne problemy związane z pojawieniem się na świecie młodszego rodzeństwa.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=14&products_id=2189

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=14&products_id=2189

Szarlotka | 2018-03-07

Super książka. Kiedy byłam chora, mama i moi bracia kupili mi ją. Czytałam ją z wielką chęcią, jednak teraz zaczęłam sięgać po grubsze i dłuższe książki. Nadal jednak myślę, że fajnie by było ją przeczytać.

POLECAM DLA STARSZYCH SIÓSTR, SZARLOTKA :)

Dzisiaj mam dla Was książeczkę opowiadającą o rodzinie, a dokładniej o młodszym rodzeństwie. Nikodem nie tak dawno został starszym bratem więc temat u nas na czasie, chociaż tytuł mówi, że książka ta jest o siostrach to tak naprawdę idealnie nadaje się także dla braciszków ;) U nas na szczęście nie było żadnych problemów z przyjściem na świat Dominika. Starszy nie jest ani zazdrosny, ani nie narzeka, że musi przy nim coś robić czy pomagać i nie może doczekać się kiedy będą mogli się razem pobawić. Choć tak naprawdę to już się bawią - Dominik uwielbia wygłupy Nikodema :)

Książeczka, którą dzisiaj Wam zaprezentuje opisuje cztery historyjki o starszych siostrach i młodszym rodzeństwie. Przeczytamy o owieczce i jej małym braciszku Agatonku, który dopiero co przyszedł na świat. Owieczka bardzo się smuci, że nie może nic przy nim robić, ale to nie prawda, okazuje się, że może być ona bardzo pomocna mamusi przy opiece nad braciszkiem... Kolejna opowiada o rodzince świstaków. Gabi...

kp0018 | 2013-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2013

Wielu rodziców pewnie nie raz zastanawiało się jak powiedzieć swojemu dziecku, że będzie miało rodzeństwo. Naszym pociechom ciężko jest zrozumieć, że nowo narodzone dziecko nie będzie się od razu bawić, że głównym zajęciem nowego domownika jest spanie i jedzenie. Starsza pociecha może czuć się niepotrzebna, bo co tak naprawdę może ona zrobić dla swojego brata czy siostrzyczki?
Zawarte w książce „Moja rodzina i ja. Moja siostra jest super” krótkie opowiastki mogą być niezastąpioną pomocą w sytuacji, gdy w naszym domu ma się pojawić kolejne dziecko. Historyjki pokazują co starsza siostra (albo brat) może zrobić dla niemowlaka, co może pokazać obserwującemu wszystko półrocznemu dziecku, jak opiekować się rocznym malcem oraz jak pomóc osiemnastomiesięcznemu dziecku nauczyć się mówić. Zawarte po każdej opowieści zgadywanki pozwolą nam ocenić, czy nasze starsze dziecko zrozumiało przeczytany tekst, a dziecku dają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

frozen_sky | 2017-07-05
Paulina | 2015-10-21