Nie wierzcie w bociany

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
arczer

źródło okładki: http://w.bibliotece.pl/books/4c604c85288a42dca17af0d19fdc4d17/

Nishka | 2013-11-17

Wychowywałam się z tą książeczką. Zgadzam się z poprzednią opinią - książka opisuje w prosty sposób rzeczy, które dorosłym wydają się tak skomplikowane do wyjaśnienia... Odpowiednio dopasowana do grupy wiekowej (mniej więcej do 6, max 7 roku życia) więc nie można się w niej spodziewać bardziej skomplikowanych wyjaśnień na temat miesiączki, życia seksualnego itp. Te kwestie pozostają do wyjaśnienia starszym dzieciom, więc nie ma obaw, że po jej przeczytaniu dziecko zacznie dociekać jeszcze trudniejszych zagadnień. Do tego ilustracje ukochanego przeze mnie w dzieciństwie plastyka - Edwarda Lutczyna robią swoje! Książka nie straciła na aktualności. Aż trudno uwierzyć, że nastąpiła zamiana ról i teraz czytają ją nasze dzieci...

Isil | 2013-02-18

Świetnie zilustrowana i napisana w sposób przystępny dla dzieci książka o tym skąd się biorą. Jeśli ktoś posiada pociechy które zadają pytania na ten temat wystarczy przeczytać. Naprawdę polecam. Więc zamiast się gimnastykować sięgnijcie.

Ach, te wspomnienia... Książkę albo gdzieś mam, albo dałam komuś z rodziny. Proste spojrzenie na te dziwaczne w oczach dzieci sprawy, świetne ilustracje i zabawne opowieści rodzinne, czyli Polska w początkach wolności :)

Dama | 2018-04-10
Anna | 2017-08-10