Gdy Jagiełło szedł na Niemce. Powieść historyczna z XV wieku

Powieść z czasów panowania Władysława Jagiełły i wojny z Zakonem Krzyżackim

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: www.conrada11.pl

Katherina87 | 2017-04-01

Koniec wieku XIV. Zakon krzyżacki w swych grabieżczych wyprawach sięga w głąb Polski. Król Władysław Jagiełło zdaje sobie sprawę, że czeka go wojna z Zakonem, ale na razie zbiera wojsko, gromadzi pieniądze i odwleka decydujący moment. Przeciwnikiem wojny z Polską jest także Konrad von Jungingen- wielki mistrz zakonu krzyżackiego. Kiedy jednak po jego śmierci tę funkcję obejmuje brat - Urlich von Jungingen wojna jest nieunikniona. W 1410 roku dochodzi do bitwy pod Grunwaldem, z której wychodzą zwycięsko połączone siły polsko- litewskie.

Bohaterem książki jest młody Wielkopolanin, który po wielu perypetiach zostaje członkiem Zakonu, aby wśród wrogów służyć sprawie polskiej i przyczynić się do jej ostatecznego zwycięstwa.

Grzegorz | 2016-10-01
Michał_K-ski | 2014-09-11