Ciemne Noce Nikodema

Ciemne Noce Nikodema
978-83-61189-39-8
religia
CzaMag

Jest to seria pasjonujących spotkań Jezusa , Nikodema i … czytelnika. W każdym ze spotkań można odnaleźć coś „swojego”, skonfrontować własne życie z tym, co mówi Jezus i Nikodem, a tym samym rozważać wątpliwości w wierze.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-spes.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-spes.com/

Vemida | 2018-02-15

„Ciemne Noce Nikodema” to zapis dwóch adwentowych rekolekcji księdza Olszewskiego (ale można je spokojnie czytać w każdy inny czas w roku). Rozważania oparte są na spotkaniu faryzeusza Nikodema z Jezusem (ale nie tylko), pod osłoną nocy. Ta ciemna noc może symbolizować nasz grzech, słabości, cierpienia, wątpliwości w wierze, z którymi właśnie powinniśmy przychodzić do Boga.

Tak naprawdę ciężko jest określić o czym opowiada ta książka. Znajdziemy tutaj wszystkiego po trochu, także stale obecny temat zagrożeń duchowych oraz to jak bardzo obecny świat przesiąknięty jest ateizmem i wartościami przeciwnymi chrześcijaństwu, w którym wychowują się kolejne pokolenia.

Książka nie jest zła, jednak tym razem niestety mnie nie zachwyciła, a powtarzające się w kółko historie oraz średni poziom języka też przyczyniły się do niższej oceny.