Sekretna profesja

Seria: Pisane przez życie
Wydawnictwo: Hachette Polska
Paying for It
Marion

Scarlett jest zadbaną, wykształconą czterdziestoletnią kobietą. Kiedy rozwodzi się a zaraz potem traci pracę, staje przed trudnym pytaniem: z czego utrzymać dzieci, duży dom i zapłaci rachunki, i to w dobie kryzysu, jaki pogrążył Irlandię? Nie widząc żadnych szans na znalezienie pracy i nie chcąc polegać na zasiłkach z pomocy społecznej, postanawia otworzyć własny biznes – świadczyć ekskluzywne usługi towarzyskie. W końcu to łatwe pieniądze i najstarszy zawód świata.

Gdy nachodzą ją wątpliwości, czy to odpowiednie zajęcie dla matki z masą obowiązków, odpowiedź jest prosta: powinna spróbować właśnie dlatego, że jest matką z masą obowiązków.

źródło opisu: http://www.empik.com/sekretna-profesja-o-kelly-sca...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/sekretna-profesja-o-kelly-sca...»

kitek8844 | 2019-03-25

16/2019. 8 /10. Skoro nie mogła liczyć na męża poradziła sobie jak umiała. Zgadzam się z nią. Dzieci kosztują życie też tak samo. Bardzo ciekawa książka. Miło się czytało polecam.

Anezka | 2018-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2018

Czytając tą książkę miałam wrażenie jakby to był poradnik o seksie.

VSowachowski | 2018-03-18
Przeczytana: 18 marca 2018

Kiedy zdecydowałam się na przeczytanie tej książki, kierowałam się pewnie tym samym co reszta czytelników ją wybierających,- czystą, niezaspokojoną, ludzką ciekawością. Podchodząc do lektury odrzuciłam wszystkie uprzedzenia jakie mam do prostytucji, chciałam poznać inny punkt widzenia, zwłaszcza ten który oferuje autorka. Po lekturze zyskałam zrozumienie sytuacji w jakiej znajduje się autorka. Doceniam jej świadomość, że to czym się zajmuje jest obrzydliwe w oczach społeczeństwa i doceniam jej poświęcenie dla dobra dzieci. Jednak tylko to doceniłam w tej książce.

Ciągle pozostała we mnie gorycz hipokryzji autorki. Oczekuje ona sama szacunku i zrozumienia, gdy sama szkaluje i ocenia większość swoich klientów. Szczególnie dotknęło mnie to w rozdziale 'Kuracja seksualna', gdzie diametralnie zmienia swoje poglądy odnośnie korzystanie z usług prostytek przez mężów, oczywiście jak zawsze na swoją korzyść. Czytanie tej książki wymaga dużych pokładów cierpliwości.

Czytając to...

Daria587 | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Kiedy nastają ciężkie czasy i brak pieniędzy na podstawowe rzeczy kobiety a może jakiś procent kobiet decyduje się na bycie Panią do towarzystwa. Nasza bohaterka lubiła seks i rzeczy z nim związane. Twierdzi że robi to dla dzieci, musi spłacać hipotekę i sama zaspokoić swoje potrzeby. Dla mnie jest wyrafinowana, ceni siebie jak również swoje usługi. Kataloguje od samego początku klientów i w nich wybiera. Kobieta która wiązałaby ledwo koniec z końcem nie zdecydowała by się na takie posunięcie. Nie chce jej oceniać ale ona winą za swoje życie decyzję i czyny zwala na recesję. Czy nie lepiej żyć biednie a godnie???

Arkalion | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Książka nie napisana wulgarnie ,dobrze się czyta zważywszy na prezentowany temat.Dla mnie trochę mało prawdopodobna .W Realnym świecie taka osoba dość szybko stałby się ofiarą mafii albo handlarzy żywym towarem ,a świadectwa kobiet ,które stały się ofiarami takich ludzi są przerażające.Przeczytać można ale bez emocji.

Magdalena_W | 2017-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, choć w swojej wersji znalazłam kilka literówek. Miło spędzone dwa wieczory z niewymagającą literaturą.
Bohaterka znalazła się w ciężkim położeniu po rozstaniu z mężem oraz kryzysie gospodarczym. Próbując związać koniec z końcem, podejmuje decyzję o zostaniu panią do towarzystwa. Czy nie było innych, "normalnych" prac?! Pewnie były, pytanie tylko, czy zarobki z tych "normalnych" posad byłyby wystarczające...

Promyczek | 2016-10-27
Przeczytana: 04 lutego 2017

Zazwyczaj nie sięgam po książki o takiej tematyce, ale ta o dziwo mi sie podobała. Nie kipi sexem. Główna bohaterka rzeczowo opowiada o swoim zajęciu, nie przynudza, nie gorszy. Polecam.

Agata | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Mam wrażenie, że słowo "recesja" pojawia się w książce częściej niż słowo "seks". Literatura do poczytania w toalecie.

gabibunia | 2015-10-17
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Książka bardzo przeciętna.

mclola20 | 2015-09-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 01 września 2015

jak by tak krótko i miarę zwięźle opisać moje odczucia podczas lektury tej ksiązki... o taka sobie..
nie szokuje, nie budzi skrajnych emocji- taka zwyczajna opowiesc o zwyczajnej kobiecie którą kryzys zmusił do podjęcia trudnej decyzji czy wazniejsza jest duma czy raty hipoteczne rachunki i trójka dzieci..
zapewne niejedna kobieta w Polsce znalazła się w podobnej sytuacji tyle że nie zostają EKSKLUZYWNYMI prostytutkami ale zwykłymi dziwkami z ulicy.Rzeczywistość bywa brutalna stąd jakoś nie umiałam wykrzesać z siebie choćby odrobiny współczucia dla bohaterki. Kochała seks więc dlaczegóż by na tym nie zarobić skoro jest kryzys? wielkie halo o nic..