Sekretna profesja

Okładka książki Sekretna profesja O'Kelly Scarlett
Okładka książki Sekretna profesja
O'Kelly Scarlett Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Pisane przez życie biografia, autobiografia, pamiętnik
Pisane przez życie
Paying for It
Hachette Polska
2013-03-06
2013-03-06
Łukasz Pawelec

Okładka książki Uprowadzone Lisa Hoodless, Charlene Lunnon
Uprowadzone Lisa Hoodless, Char...
Okładka książki Odzyskane dzieci Grantlee Kieza, Keith Schafferius
Odzyskane dzieci Grantlee Kieza, Kei...
Okładka książki Nikt nie chciał słuchać Alex Kerr, Isobel Kerr
Nikt nie chcia... Alex Kerr, Isobel K...

Daję 1.
Nie doszłam nawet do połowy książki. Nudna i prosta.
Każdy rozdział jest taki sam. Rozumiem, że ta książka opisuje prawdziwe historie, ale możnaby je trochę ciekawiej napisać.
Każdy rozdział to ten sam schemat:
Bohaterka odbiera telefon, umawia się, jedzie do hotelu (dosłownie w każdym rozdziel) oblizuje usta przed wejściem do pokoju, uprawia seks, myje się i wraca do domu.
NIC innego się w tej książce nie dzieje.... TRAGEDIA!!!!

Daję 1.
Nie doszłam nawet do połowy książki. Nudna i prosta.
Każdy rozdział to ten sam schemat:

To głownie ciekawość skłoniła mnie do przeczytania tej autobiografii. Ciężka sytuacja rodzinna i kryzys gospodarczy w kraju skłonił dorosłą kobietę do rozpoczęcia pracy w najstarszym zawodzie świata. Książka ukazuję kulisy pracy jako pani do towarzystwa. Mimo tematu jaki ta pozycja porusza, autorce udało się w całkiem przystępny sposób i nie infantylny opisać codzienność z życia prostytutki i co się z tym wiązało oraz dlaczego postawiła na ten sposób zarabiania a nie inny. Nie zamierzam oceniać wyborów bohaterki ani tego jak powinna układać swoje życie jednak wyjątkowo raziła mnie hipokryzja w niektórych momentach. Bohaterka wymaga szacunku do siebie i nie oceniania jej przez wzgląd na jej prace ale nie przeszkadza jej to w katalogowaniu i oczernianiu własnych klientów. Książka jest dobra do przeczytania na jeden wieczór i zapomnienia do rana.

16/2019. 8 /10. Skoro nie mogła liczyć na męża poradziła sobie jak umiała. Zgadzam się z nią. Dzieci kosztują życie też tak samo. Bardzo ciekawa książka. Miło się czytało polecam.

Czytając tą książkę miałam wrażenie jakby to był poradnik o seksie.

Czytając tą książkę miałam wrażenie jakby to był poradnik o seksie.

Kiedy zdecydowałam się na przeczytanie tej książki, kierowałam się pewnie tym samym co reszta czytelników ją wybierających,- czystą, niezaspokojoną, ludzką ciekawością. Podchodząc do lektury odrzuciłam wszystkie uprzedzenia jakie mam do prostytucji, chciałam poznać inny punkt widzenia, zwłaszcza ten który oferuje autorka. Po lekturze zyskałam zrozumienie sytuacji w jakiej znajduje się autorka. Doceniam jej świadomość, że to czym się zajmuje jest obrzydliwe w oczach społeczeństwa i doceniam jej poświęcenie dla dobra dzieci. Jednak tylko to doceniłam w tej książce.

Ciągle pozostała we mnie gorycz hipokryzji autorki. Oczekuje ona sama szacunku i zrozumienia, gdy sama szkaluje i ocenia większość swoich klientów. Szczególnie dotknęło mnie to w rozdziale 'Kuracja seksualna', gdzie diametralnie zmienia swoje poglądy odnośnie korzystanie z usług prostytek przez mężów, oczywiście jak zawsze na swoją korzyść. Czytanie tej książki wymaga dużych pokładów cierpliwości.

Czytając to zastanawiałam się w jakim celu ta książka powstała: Forma rozgrzeszenia, spowiedzi swojej osoby? Może chęć usprawiedliwienia swoich czynów? Obraza całego 'zacofanego' całego społeczeństwa? Jednakże ta wątpliwość została również rozwiana wraz z ostatnią kartką,- albowiem jak zawsze chodziło o pieniądze.

Kiedy nastają ciężkie czasy i brak pieniędzy na podstawowe rzeczy kobiety a może jakiś procent kobiet decyduje się na bycie Panią do towarzystwa. Nasza bohaterka lubiła seks i rzeczy z nim związane. Twierdzi że robi to dla dzieci, musi spłacać hipotekę i sama zaspokoić swoje potrzeby. Dla mnie jest wyrafinowana, ceni siebie jak również swoje usługi. Kataloguje od samego początku klientów i w nich wybiera. Kobieta która wiązałaby ledwo koniec z końcem nie zdecydowała by się na takie posunięcie. Nie chce jej oceniać ale ona winą za swoje życie decyzję i czyny zwala na recesję. Czy nie lepiej żyć biednie a godnie???

Książka nie napisana wulgarnie ,dobrze się czyta zważywszy na prezentowany temat.Dla mnie trochę mało prawdopodobna .W Realnym świecie taka osoba dość szybko stałby się ofiarą mafii albo handlarzy żywym towarem ,a świadectwa kobiet ,które stały się ofiarami takich ludzi są przerażające.Przeczytać można ale bez emocji.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, choć w swojej wersji znalazłam kilka literówek. Miło spędzone dwa wieczory z niewymagającą literaturą.
Bohaterka znalazła się w ciężkim położeniu po rozstaniu z mężem oraz kryzysie gospodarczym. Próbując związać koniec z końcem, podejmuje decyzję o zostaniu panią do towarzystwa. Czy nie było innych, "normalnych" prac?! Pewnie były, pytanie tylko, czy zarobki z tych "normalnych" posad byłyby wystarczające...

Zazwyczaj nie sięgam po książki o takiej tematyce, ale ta o dziwo mi sie podobała. Nie kipi sexem. Główna bohaterka rzeczowo opowiada o swoim zajęciu, nie przynudza, nie gorszy. Polecam.

Mam wrażenie, że słowo "recesja" pojawia się w książce częściej niż słowo "seks". Literatura do poczytania w toalecie.

• Pisane przez życie
  • Historie prawdziwe
  • Erotyka

Dodaj cytat z książki Sekretna profesja