Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
978-83-7326-804-3
logopedia, filologia polska
Monika

Co to jest język? Z jakich elementów się składa? Jaką funkcję pełnią fonemy, morfemy czy składniki syntaktyczne? Jak łączymy elementy języka aby uzyskać zrozumiałą wypowiedź? Na czym polega zdolność uczestnictwa w różnych rodzajach dyskursu? Co może być źródłem trudności w posługiwaniu się mową? Na te pytania a także na wiele innych stara się odpowiedzieć ta książka - niezbędnik wiedzy o języku polskim (nie tylko) dla logopedów.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://kiw.ug.edu.pl/