Po szóste nie odpuszczaj

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Cykl: Stephanie Plum (tom 6)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Hot six
Sophie

Miliony Amerykanek szaleją za Stephanie Plum. To dziewczyna, która zawsze wychodzi na swoje. Książka, która wciąga jak kolejny odcinek serialu z Grajdołem w tle. Lekka, łatwa, zabawna i przyjemna. Idealna gdy szukasz czystej rozrywki. Stephanie Plum i Joe Morelli ścigają szaleńca, który zabił i podpalił handlarza bronią. Zabójstwa nie rejestrują kamery. Komandos – były żołnierz oddziałów...

Komandos – były żołnierz oddziałów specjalnych, nauczyciel i trener Stephanie staje się podejrzanym. Nieoczekiwana zmiana miejsc. Uczeń kontra mistrz!

Gdzie w tym wszystkim miejsce dla głodnej przygód babci Mazurowej? W mieszkaniu Stephanie Plum! Razem z żarłocznym psem Bobem i świeżutkim prawem jazdy w kieszeni.

Babka z paczki i pieczeń nadziewana oliwkami to znaki charakterystyczne Grajdoła. „Język migowy” oznacza pokazanie komuś wyprostowanego środkowego palca. Domy są skromne. Samochody duże. Okna czyste.

źródło opisu: Fabryka Słów, 2013

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

deana | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 marca 2017

W Grajdole nie istnieje pojęcie ,,świętego spokoju". Bo jak może tam panować prawo i porządek, gdy najlepszy łowca głów staje się kolejnym niestawiającym się (słynne NS) i to Stephanie Plum ma go ścigać. Tylko, że ona wyjątkowo oddaje tę sprawę swojemu arcywrogowi Joyce. Nikt nie wierzy, w to że Steph nie jest zamieszana w całą aferę i jak łatwo się domyślić to za nią ciągnie się cały sznur podejrzanych typów, spalonych samochodów a karawanę zamyka nieoceniona Babcia Mazurowa i żarłoczny pies Bob. Pozostaje tylko współczuć ... Morelli'emu bo przy takiej kobiecie tylko frustracja i siwe włosy pewne :)

,,Po szóste nie odpuszczaj" nie odpuszcza. Bawi i odpręża idealnie. Nie wierzę, że istnieje choć jedna osoba, która nie parsknie śmiechem gdy Bob idealnie ,,załatwia" bandziorów a babcia Mazurowa testuje cierpliwość Śliwki. Fani spalonych samochodów też będą usatysfakcjonowani bo bez tego nie może się obyć porządne śledztwo. Nie brakuje nieudolnych pomagierów, trochę brakło...

yaola | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Kto nie zna jeszcze Stefanie Plum musi natychmiast to nadrobić, ale kto nie zna Babci Mazurowej niech się nawet nie przyznaje 😀.
Babcia Mazurowa wie jak spędzać czas, na emeryturze, nie da sobie wmówić, że jest stara, robi prawo jazdy i ugania się za facetami 😉
Tym razem Komandos jest w tarapatach

lacerta | 2016-06-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Kolejna, duża dawka emocji gwarantowana. W szóstej części dostałam wszystko to co uwielbiam, czyli babcię Mazurową, Lulę, Morellego, Komandosa i oczywiście naszą gwiazdę, Stephanie. Stephanie wpada w kłopoty, Komandos wpada w kłopoty i akcja rusza z kopyta od pierwszych stron, a autorka nie daje nam odpocząć aż do ostatniej strony.
Co innego można powiedzieć? Janet Evanovich nie zawodzi i kolejny raz zapewniła mi mile spędzony czas. Już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania ze Stephanie Plum i jej wiernymi towarzyszami.

Cobenove_love | 2018-04-26
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Jak każda poprzednia część tej serii tak ta jest moim zdaniem baaardzo dobra. Uwielbiam ten styl pisania. Jest humor, akcja, trochę wątku miłosnego, pościgi, zagrożenie życia. Na prawdę bardzo dobrze się czyta. Babcia Mazurowa za każdym razem doprowadza mnie do łez ze śmiechu. Jest tak pozytywną postacią, że dla samej niej watro czytać tą książkę. Ja oczywiście przeczytam wszystkie z tej serii. Jestem ciekawa ile jeszcze aut Stephanie doprowadzi do śmierci 😂 Polecam gorąco :)

Sophie | 2013-03-06
Przeczytana: 04 marca 2013

Jak śliwka w kompot... po raz szósty! Stephanie Plum wiedzie typowe życie łowcy nagród. W ciągu tygodnia skasowała dwa samochody, została podpalona i jest śledzona przez mafiozów. Normalka! Poza tym policja ściga osobę, która zabiła, a następnie podpaliła handlarza bronią i narkotyków. Gdy podejrzanym staje się Komandos, były żołnierz oddziałów specjalnych, nauczyciel i niegdysiejszy trener Stephanie, postanawia ona powęszyć. To nie wszystko! Biedna Plum nie może się zdecydować pomiędzy dwoma facetami. Jeden z nich nie lubi zobowiązań, drugi ma zdecydowanie za dużo tajemnic, ale Stephanie jest definitywnie pewna, że obaj śmiertelnie ją przerażają.

Morelli wyjął z kieszeni kurtki kajdanki i zanim zorientowałam się, co się dzieje, zostałam przykuta do lodówki.
-Przepraszam?- obruszyłam się.
-Zamierzałaś mnie śledzić. Zostawię klucz na dole, w skrzynce na listy.
No i czy to nie jest prawdziwy związek?

Przychodzi chwila w życiu książkowego mola, gdy chce się odpocząć od wszystkich...

Ania | 2017-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 lipca 2017

Stephanie Plum nie odpuszcza! Autorka jej na to nie pozwala.
Starzy, dobrze znani bohaterowie, nowe wątki i mnóstwo rozrywki... I pies Bob. Z nim to będzie "kupa" zabawy :)

Tetiisheri | 2013-03-15
Przeczytana: 12 marca 2013

Sensacja. W amerykańskich klimatach. Groźna mafia, tajemnicze zabójstwa, ciekawe śledztwo.
Humor. W doskonałym stylu. Nieprzerysowany, naturalny, zapewniający świetną zabawę i poprawę nastroju.
Nietypowy miłosny trójkąt. Jego odmienność to przede wszystkim brak ckliwych, nader romantycznych scen.
Stephanie Plum. Łowczyni nagród. Główna bohaterka. Przezabawna postać, z którą można konie kraść.
Kłopoty. Bo jakżeby inaczej. Stephanie uwielbia pakować się w tarapaty i to zazwyczaj niemałe.

Czujecie się zainteresowani? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po serię o Śliweczce Janet Evanovich.

„Po szóste: nie odpuszczaj” to dopiero moje trzecie spotkanie z szaloną łowczynią nagród z Trenton. Już podczas lektury pierwszego tomu serii polubiłam główną bohaterkę między innymi za jej umiarkowane podejście do życia. Utrata pracy niejednego z nas mogłaby mocno zasmucić, a kto wie, może nawet spowodować depresję. Stephanie oczywiście martwi się faktem braku możliwości zarabiania na życie,...

Łowczyni nagród w akcji

„- Nie wyglądasz za dobrze - mruknęła Lula.
- Chyba mam chorobę lokomocyjną.
- Nigdy nie miałaś choroby lokomocyjnej.
- Mam zawsze wtedy, gdy ścigam faceta, który dopiero co zaatakował mnie łyżką do opon.”*

W dzisiejszych czasach imamy się różnych zawodów, aby tylko mieć za co przeżyć. Bycie łowczynią nagród nie jest wcale takim prostym zadaniem, nigdy nie wiadomo kogo będzie się za chwilę poszukiwać i jaki obrót przybiorą sprawy. Czasem jest łatwo, a czasem wręcz przeciwnie. Z pewnością nie ułatwia jej niczego niezbyt spokojne życie osobiste…

Stephenie Plum znowu dostaje kilka zleceń od swojego szefa i od razu zabiera się do ich realizacji. Oczywiście życie byłoby zbyt piękne, gdyby wszystko poszło bez przeszkód. W trakcie łapanki jej samochód zostaje podpalony, ona sama zostaje podpalona i jest śledziona przez mafiozo. Między czasie dowiaduje się, że policja ściga człowieka, który zabił i podpalił handlarza narkotykami. Traf chciał, że tym...

red_diva | 2017-07-29
Przeczytana: 27 lipca 2017

A już miałam nadzieję że Stephanie wybrała Komandosa, a tu jednak rozczarowanie i znowu zdecydowała się na Joego :/ No ale trudno, zobaczymy co przyniosą kolejne tomy. Ale jak zawsze miło czytało się zwariowane przygody łowczyni nagród :)

Sol | 2013-03-06

"Po szóste nie odpuszczaj" to już szósty tom przygód łowczyni nagród - Stephanie Plum, który jest numerem 1 z listy bestsellerów New York Timesa. Jak wiadomo, nie każda książka mianowana bestsellerem rzeczywiście nim jest, bądź też powinna być. Jednak w przypadku serii Janet Evanovich jest inaczej i na mojej osobistej liście bestsellerów ląduje ona również na wysokim miejscu, bowiem jest to książka, która potrafiła wciągnąć mnie na tyle, że zapomniałam o Bożym świecie - a takie właśnie książki wielbię.

Uwielbiam zaskakujące zwroty akcji, ciekawe i śmieszne dialogi, intrygującą fabułę oraz charakterystyczne i wyróżniające się postaci! Pani Evanovich wszystko to zawarła w swojej serii, która podbiła me czytelnicze serce i przyprawiła o szybsze jego bicie niejeden raz.

Zacznę może od postaci, które zaskarbiły sobie moją sympatię. Co tu dużo gadać - wszystkie razem i każda z osobna na swój sposób sprawiły, że je polubiłam i nawet te, które powinny mnie denerwować,...