Po szóste nie odpuszczaj

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Cykl: Stephanie Plum (tom 6)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Hot six
Sophie

Inne wydania

Miliony Amerykanek szaleją za Stephanie Plum. To dziewczyna, która zawsze wychodzi na swoje. Książka, która wciąga jak kolejny odcinek serialu z Grajdołem w tle. Lekka, łatwa, zabawna i przyjemna. Idealna gdy szukasz czystej rozrywki. Stephanie Plum i Joe Morelli ścigają szaleńca, który zabił i podpalił handlarza bronią. Zabójstwa nie rejestrują kamery. Komandos – były żołnierz oddziałów...

Komandos – były żołnierz oddziałów specjalnych, nauczyciel i trener Stephanie staje się podejrzanym. Nieoczekiwana zmiana miejsc. Uczeń kontra mistrz!

Gdzie w tym wszystkim miejsce dla głodnej przygód babci Mazurowej? W mieszkaniu Stephanie Plum! Razem z żarłocznym psem Bobem i świeżutkim prawem jazdy w kieszeni.

Babka z paczki i pieczeń nadziewana oliwkami to znaki charakterystyczne Grajdoła. „Język migowy” oznacza pokazanie komuś wyprostowanego środkowego palca. Domy są skromne. Samochody duże. Okna czyste.

źródło opisu: Fabryka Słów, 2013

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

deana | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 marca 2017

W Grajdole nie istnieje pojęcie ,,świętego spokoju". Bo jak może tam panować prawo i porządek, gdy najlepszy łowca głów staje się kolejnym niestawiającym się (słynne NS) i to Stephanie Plum ma go ścigać. Tylko, że ona wyjątkowo oddaje tę sprawę swojemu arcywrogowi Joyce. Nikt nie wierzy, w to że Steph nie jest zamieszana w całą aferę i jak łatwo się domyślić to za nią ciągnie się cały sznur podejrzanych typów, spalonych samochodów a karawanę zamyka nieoceniona Babcia Mazurowa i żarłoczny pies Bob. Pozostaje tylko współczuć ... Morelli'emu bo przy takiej kobiecie tylko frustracja i siwe włosy pewne :)

,,Po szóste nie odpuszczaj" nie odpuszcza. Bawi i odpręża idealnie. Nie wierzę, że istnieje choć jedna osoba, która nie parsknie śmiechem gdy Bob idealnie ,,załatwia" bandziorów a babcia Mazurowa testuje cierpliwość Śliwki. Fani spalonych samochodów też będą usatysfakcjonowani bo bez tego nie może się obyć porządne śledztwo. Nie brakuje nieudolnych pomagierów, trochę brakło...

yaola | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Kto nie zna jeszcze Stefanie Plum musi natychmiast to nadrobić, ale kto nie zna Babci Mazurowej niech się nawet nie przyznaje 😀.
Babcia Mazurowa wie jak spędzać czas, na emeryturze, nie da sobie wmówić, że jest stara, robi prawo jazdy i ugania się za facetami 😉
Tym razem Komandos jest w tarapatach

lacerta | 2016-06-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Kolejna, duża dawka emocji gwarantowana. W szóstej części dostałam wszystko to co uwielbiam, czyli babcię Mazurową, Lulę, Morellego, Komandosa i oczywiście naszą gwiazdę, Stephanie. Stephanie wpada w kłopoty, Komandos wpada w kłopoty i akcja rusza z kopyta od pierwszych stron, a autorka nie daje nam odpocząć aż do ostatniej strony.
Co innego można powiedzieć? Janet Evanovich nie zawodzi i kolejny raz zapewniła mi mile spędzony czas. Już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania ze Stephanie Plum i jej wiernymi towarzyszami.

Sophie | 2013-03-06
Przeczytana: 04 marca 2013

Jak śliwka w kompot... po raz szósty! Stephanie Plum wiedzie typowe życie łowcy nagród. W ciągu tygodnia skasowała dwa samochody, została podpalona i jest śledzona przez mafiozów. Normalka! Poza tym policja ściga osobę, która zabiła, a następnie podpaliła handlarza bronią i narkotyków. Gdy podejrzanym staje się Komandos, były żołnierz oddziałów specjalnych, nauczyciel i niegdysiejszy trener Stephanie, postanawia ona powęszyć. To nie wszystko! Biedna Plum nie może się zdecydować pomiędzy dwoma facetami. Jeden z nich nie lubi zobowiązań, drugi ma zdecydowanie za dużo tajemnic, ale Stephanie jest definitywnie pewna, że obaj śmiertelnie ją przerażają.

Morelli wyjął z kieszeni kurtki kajdanki i zanim zorientowałam się, co się dzieje, zostałam przykuta do lodówki.
-Przepraszam?- obruszyłam się.
-Zamierzałaś mnie śledzić. Zostawię klucz na dole, w skrzynce na listy.
No i czy to nie jest prawdziwy związek?

Przychodzi chwila w życiu książkowego mola, gdy chce się odpocząć od wszystkich...

Ania | 2017-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 lipca 2017

Stephanie Plum nie odpuszcza! Autorka jej na to nie pozwala.
Starzy, dobrze znani bohaterowie, nowe wątki i mnóstwo rozrywki... I pies Bob. Z nim to będzie "kupa" zabawy :)

Tetiisheri | 2013-03-15
Przeczytana: 12 marca 2013

Sensacja. W amerykańskich klimatach. Groźna mafia, tajemnicze zabójstwa, ciekawe śledztwo.
Humor. W doskonałym stylu. Nieprzerysowany, naturalny, zapewniający świetną zabawę i poprawę nastroju.
Nietypowy miłosny trójkąt. Jego odmienność to przede wszystkim brak ckliwych, nader romantycznych scen.
Stephanie Plum. Łowczyni nagród. Główna bohaterka. Przezabawna postać, z którą można konie kraść.
Kłopoty. Bo jakżeby inaczej. Stephanie uwielbia pakować się w tarapaty i to zazwyczaj niemałe.

Czujecie się zainteresowani? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po serię o Śliweczce Janet Evanovich.

„Po szóste: nie odpuszczaj” to dopiero moje trzecie spotkanie z szaloną łowczynią nagród z Trenton. Już podczas lektury pierwszego tomu serii polubiłam główną bohaterkę między innymi za jej umiarkowane podejście do życia. Utrata pracy niejednego z nas mogłaby mocno zasmucić, a kto wie, może nawet spowodować depresję. Stephanie oczywiście martwi się faktem braku możliwości zarabiania na życie,...

red_diva | 2017-07-29
Przeczytana: 27 lipca 2017

A już miałam nadzieję że Stephanie wybrała Komandosa, a tu jednak rozczarowanie i znowu zdecydowała się na Joego :/ No ale trudno, zobaczymy co przyniosą kolejne tomy. Ale jak zawsze miło czytało się zwariowane przygody łowczyni nagród :)

Łowczyni nagród w akcji

„- Nie wyglądasz za dobrze - mruknęła Lula.
- Chyba mam chorobę lokomocyjną.
- Nigdy nie miałaś choroby lokomocyjnej.
- Mam zawsze wtedy, gdy ścigam faceta, który dopiero co zaatakował mnie łyżką do opon.”*

W dzisiejszych czasach imamy się różnych zawodów, aby tylko mieć za co przeżyć. Bycie łowczynią nagród nie jest wcale takim prostym zadaniem, nigdy nie wiadomo kogo będzie się za chwilę poszukiwać i jaki obrót przybiorą sprawy. Czasem jest łatwo, a czasem wręcz przeciwnie. Z pewnością nie ułatwia jej niczego niezbyt spokojne życie osobiste…

Stephenie Plum znowu dostaje kilka zleceń od swojego szefa i od razu zabiera się do ich realizacji. Oczywiście życie byłoby zbyt piękne, gdyby wszystko poszło bez przeszkód. W trakcie łapanki jej samochód zostaje podpalony, ona sama zostaje podpalona i jest śledziona przez mafiozo. Między czasie dowiaduje się, że policja ściga człowieka, który zabił i podpalił handlarza narkotykami. Traf chciał, że tym...

Sol | 2013-03-06

"Po szóste nie odpuszczaj" to już szósty tom przygód łowczyni nagród - Stephanie Plum, który jest numerem 1 z listy bestsellerów New York Timesa. Jak wiadomo, nie każda książka mianowana bestsellerem rzeczywiście nim jest, bądź też powinna być. Jednak w przypadku serii Janet Evanovich jest inaczej i na mojej osobistej liście bestsellerów ląduje ona również na wysokim miejscu, bowiem jest to książka, która potrafiła wciągnąć mnie na tyle, że zapomniałam o Bożym świecie - a takie właśnie książki wielbię.

Uwielbiam zaskakujące zwroty akcji, ciekawe i śmieszne dialogi, intrygującą fabułę oraz charakterystyczne i wyróżniające się postaci! Pani Evanovich wszystko to zawarła w swojej serii, która podbiła me czytelnicze serce i przyprawiła o szybsze jego bicie niejeden raz.

Zacznę może od postaci, które zaskarbiły sobie moją sympatię. Co tu dużo gadać - wszystkie razem i każda z osobna na swój sposób sprawiły, że je polubiłam i nawet te, które powinny mnie denerwować,...

Marta | 2013-03-09
Przeczytana: 06 marca 2013

Droga Tachykardio!
Absolutnie się nie dziwię, że seria książek Janet Evanovich o gapowatej łowczyni nagród robi w świecie taką furorę. Przecież nie da się nie lubić Stephanie Plum. Pewnie powiesz, że łowca nagród to musi być poważna? Ta, a świstak siedzi za sreberka. Nie skąd. Stephanie była przecież dotychczas sprzedawcą w sklepie. Ale kiedy ją zwolnili trzeba było zacisnąć pasa i znaleźć sobie pracę. Nie chciała pracować w fabrykach, ta praca jest dla niej za nudna. Więc została łowcą nagród w firmie windykacyjnej swojego kuzyna. I uwierz mi w tej pracy nie ma jak się nudzić. To co, pewnie jesteś ciekawa co wydarzyło się w kolejnym tomie „Po szóste nie odpuszczaj”.
Jak już wspominałam we wcześniejszym liście, Stephanie ma problemy… sercowe. Bo nagle okazuje się, że Komandos wcale nie jest jej obojętny. Ale z drugiej strony Morelli. No cóż. Obok życia prywatnego trzeba zająć się pracą. I tutaj jak zwykle w przypadku Steph zaczynają się schody. Trzeba znaleźć szaleńca który zabił i...

75 mln czytelników kupiło książki Janet Evanovich!

Książki o Stephanie Plum są jak kolejne odcinki dobrego serialu – śmieszne i wciągające. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody trzydziestolatki z Jersey, która pracuje jako łowczyni nagród. Wybuchowa mieszanka sensacji i kryminału z dużą dawką solidnego humoru.