Po szóste nie odpuszczaj

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Cykl: Stephanie Plum (tom 6)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Hot six
Sophie

Miliony Amerykanek szaleją za Stephanie Plum. To dziewczyna, która zawsze wychodzi na swoje. Książka, która wciąga jak kolejny odcinek serialu z Grajdołem w tle. Lekka, łatwa, zabawna i przyjemna. Idealna gdy szukasz czystej rozrywki. Stephanie Plum i Joe Morelli ścigają szaleńca, który zabił i podpalił handlarza bronią. Zabójstwa nie rejestrują kamery. Komandos – były żołnierz oddziałów...

Komandos – były żołnierz oddziałów specjalnych, nauczyciel i trener Stephanie staje się podejrzanym. Nieoczekiwana zmiana miejsc. Uczeń kontra mistrz!

Gdzie w tym wszystkim miejsce dla głodnej przygód babci Mazurowej? W mieszkaniu Stephanie Plum! Razem z żarłocznym psem Bobem i świeżutkim prawem jazdy w kieszeni.

Babka z paczki i pieczeń nadziewana oliwkami to znaki charakterystyczne Grajdoła. „Język migowy” oznacza pokazanie komuś wyprostowanego środkowego palca. Domy są skromne. Samochody duże. Okna czyste.

źródło opisu: Fabryka Słów, 2013

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Aga_love_books | 2018-04-26
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Jak każda poprzednia część tej serii tak ta jest moim zdaniem baaardzo dobra. Uwielbiam ten styl pisania. Jest humor, akcja, trochę wątku miłosnego, pościgi, zagrożenie życia. Na prawdę bardzo dobrze się czyta. Babcia Mazurowa za każdym razem doprowadza mnie do łez ze śmiechu. Jest tak pozytywną postacią, że dla samej niej watro czytać tą książkę. Ja oczywiście przeczytam wszystkie z tej serii. Jestem ciekawa ile jeszcze aut Stephanie doprowadzi do śmierci 😂 Polecam gorąco :)

Angelika Łuczak | 2018-04-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Zabawna
Przeczytana: 01 lutego 2018

Kolejna część przygód Stefanii Śliwki. Kolejna dawka śmiech i dobrej zabawy. Wyjątkowa bohaterka, jej przyjaciółka, rodzina i faceci. Czuję się z nimi, jak z najlepszymi przyjaciółmi. Autorka cały czas utrzymuje poziom i zaskakuje nas nowymi przygodami. Dialogi pomiędzy bohaterami czasami rozśmieszają mnie do łez.

Polecam wszystkim!

ilo99 | 2018-03-23
Na półkach: Przeczytane, Polecane
Przeczytana: 23 marca 2018

Bardzo lubię jedyny w swoim rodzaju klimat Grajdołu. I ułańską fantazję babci Mazur. I to, że w książkach Janet Evanovich tyle się dzieje. Z reguły są to rzeczy zaskakujące, ale jak najbardziej realne. Z gruntu tych, co to najwięksi filozofowie nie wymyślą a kobieta zrobi. Zwłaszcza jak nie pomyśli. A to się Stephanie Plum dość często zdarza. I jeszcze chciałabym poznać sekret tego jak się to robi, że dieta składająca się głównie z ciast i pizzy sprawia, iż faceci nie mogą od ciebie oczu i rąk oderwać. Tak ponętną laską jesteś. A przy okazji dziewczyną z sąsiedztwa. Jedyny minus jest taki, że książki o przygodach dzielnej łowczyni nagród trzeba sobie dawkować. W innym wypadku szybko się przejadają.

red_diva | 2017-07-29
Przeczytana: 27 lipca 2017

A już miałam nadzieję że Stephanie wybrała Komandosa, a tu jednak rozczarowanie i znowu zdecydowała się na Joego :/ No ale trudno, zobaczymy co przyniosą kolejne tomy. Ale jak zawsze miło czytało się zwariowane przygody łowczyni nagród :)

Ania | 2017-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 lipca 2017

Stephanie Plum nie odpuszcza! Autorka jej na to nie pozwala.
Starzy, dobrze znani bohaterowie, nowe wątki i mnóstwo rozrywki... I pies Bob. Z nim to będzie "kupa" zabawy :)

sakurasae | 2017-03-11
Przeczytana: 10 marca 2017

Chociaż nie czytałam wcześniejszych tomów a samą książkę trafiłam na promocji w jakimś markecie to dla samej babci Mazurowej warto było po nią sięgnąć. Lektura przyjemna a momentami gwarantowane wybuchy śmiechu

deana | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 marca 2017

W Grajdole nie istnieje pojęcie ,,świętego spokoju". Bo jak może tam panować prawo i porządek, gdy najlepszy łowca głów staje się kolejnym niestawiającym się (słynne NS) i to Stephanie Plum ma go ścigać. Tylko, że ona wyjątkowo oddaje tę sprawę swojemu arcywrogowi Joyce. Nikt nie wierzy, w to że Steph nie jest zamieszana w całą aferę i jak łatwo się domyślić to za nią ciągnie się cały sznur podejrzanych typów, spalonych samochodów a karawanę zamyka nieoceniona Babcia Mazurowa i żarłoczny pies Bob. Pozostaje tylko współczuć ... Morelli'emu bo przy takiej kobiecie tylko frustracja i siwe włosy pewne :)

,,Po szóste nie odpuszczaj" nie odpuszcza. Bawi i odpręża idealnie. Nie wierzę, że istnieje choć jedna osoba, która nie parsknie śmiechem gdy Bob idealnie ,,załatwia" bandziorów a babcia Mazurowa testuje cierpliwość Śliwki. Fani spalonych samochodów też będą usatysfakcjonowani bo bez tego nie może się obyć porządne śledztwo. Nie brakuje nieudolnych pomagierów, trochę brakło...

yaola | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Kto nie zna jeszcze Stefanie Plum musi natychmiast to nadrobić, ale kto nie zna Babci Mazurowej niech się nawet nie przyznaje 😀.
Babcia Mazurowa wie jak spędzać czas, na emeryturze, nie da sobie wmówić, że jest stara, robi prawo jazdy i ugania się za facetami 😉
Tym razem Komandos jest w tarapatach

Eljot | 2017-01-28
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Serię Stpehanie Plum pochłaniam w takim tempie, ze nie nadążam kupować kolejnych części. Muszę sobie robić chwilami przerwę i zasiadać do innej książki, żeby móc smakować serię Janet Evanovich.
I tym razem Steph nas nie zawiedzie, bo kłopot to jej drugie imię.
Jest i nasz Komandos, który zostaje oskarżony o zbrodnię i staje się Nsem. Oczywiście nasza bohaterka nie byłaby sobą, gdyby nie próbowała dowieść niewinności Komandosa, który staje się dla niej coraz bliższym przyjacielem... Zastanawia mnie tylko jak długo Morelli wytrwa w tym układzie. Wszyscy wiemy, ze to samiec alfa, który nie pozwoli na to aby jego dziewczyna, bo tak traktuje Steph, czuła coś do innego mężczyzny. Tym bardziej takiego... A Steph? No cóż... jak zwykle ma problem ze zdecydowaniem się, i na faceta i na to czy chce być dziewczyną Morellego.
Jeżeli ktoś ma problemy z sercem, przed przeczytaniem tej książki proponuję skonsultować się z lekarzem. Teksty nieziemskie. Śmiech gwarantowany. Ta seria poruszy...

MollyArrow | 2016-12-18

Polecam :)