Beskid Śląski. Przewodnik

Wydawnictwo: Rewasz
9788389188-71-7
Dominik

496 stron formatu B6, 55 zdjęć barwnych, 11 zdjęć oraz ilustracji czarno-białych w tekście, 13 mapek i planów miejscowości; 10 panoram górskich, wewnątrz skrzydełek barwna mapa Beskidu Śląskiego. Broszura szyta nićmi. Oprawa miękka ze skrzydełkami. Wydanie I. Pruszków 2008 Beskid Ślaski to góry graniczne. Przewodnik obejmuje całość tej grupy górskiej w jej najszerszym, turystycznym pojęciu, a...

Beskid Ślaski to góry graniczne. Przewodnik obejmuje całość tej grupy górskiej w jej najszerszym, turystycznym pojęciu, a więc od dolin Soły i Białej na wschodzie po dolinę Olzy na zachodzie i od granicy Pogórza Śląskiego na północy po dolinę Czernianki na południu. Łatwo zatem zauważyć, iż część opisanych tras przebiega po terytorium należącym do Czech i Słowacji.

Przewodnik opracowany został z myślą o turystach pieszych, którzy z plecakiem zechcą odwiedzić gronie Beskidu Śląskiego. Wybór tras jest duży. Opisano zarówno łatwe, kilkugodzinne wycieczki zdatne dla wczasowiczów z Wisły czy Szczyrku, jak i długie, czasem parodniowe marszruty przecinające całe pasmo. Opisy tras pokrywają cały Beskid Śląski, w tym także dość egzotyczne tereny pogranicza polsko-czesko-słowackiego w okolicy Girowej. Opisywany obszar podzielono na siedem części omówionych w osobnych rozdziałach:

1. Grupa Klimczoka i Szyndzielni
2. Pasmo Błotnego (Błatnia)
3. Dolina Brennej
4. Pasmo Równicy
5. Pasmo Baraniej Góry (Szczyrk, Skrzyczne, Barania Góra, źródła Wisły)
6. Obrzeża południowe (Mosty, Girowa, Jabłonków, Herczawa, Jaworzynka, Trzycatek, Istebna, Koniaków)
7. Pasmo Stożka i Czantorii (Ustroń, Wisła, Nydek, Trzyniec)

Na uwagę zasługuje (polecamy!!!) bardzo solidnie opracowana część ogólna (120 stron), stanowiąca nieocenione kompendium wiedzy o Beskidzie Śląskim - jego geografii, przyrodzie i jej ochronie, dziejach i pradziejach oraz kulturze ludowej.

źródło opisu: http://rewasz.pl/beskid-slaski-przewodnik.html

źródło okładki: http://rewasz.pl/beskid-slaski-przewodnik.html