Wilk

Cykl: Wilk (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
6,81 (2040 ocen i 274 opinie) Zobacz oceny

Margo Cook to zwyczajna nastolatka. Pewnego dnia przenosi się razem z rodzicami z Nowego Jorku do miasteczka Wolftown położonego w głębi olbrzymiej puszczy. Od przeprowadzki dręczą ją koszmary, w których ucieka przez las przed groźnym prześladowcą. W szkole poznaje lekko zwariowaną Francuzkę Ivette Reno oraz intrygującego outsidera Maksa Stone'a. Jaki mroczny sekret skrywa Max? Jaki mroczny sekret skrywa Wolftown? Czy sny Margo mają z tymi zagadkami jakiś związek? Być może poznamy odpowiedź, gdy na niebie pojawi się księżyc w pełni...

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2013

źródło okładki: http://www.wab.com.pl

Hooligan-Hernandez | 2013-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Zaczęłam czytać pod koniec lipca. Na ok.50 stronie przestałam bo mnie jakoś specjalnie nie wciągnęła ta książka, kłopot w tym że jestem osobą która jak coś zacznie to musi skończyć więc tak dzisiaj zakończyłam tą opowieść i mogę szczerze powiedzieć, że po pewnym czasie książka się rozwinęła i przeczytałam już ją do końca bez zatrzymania. Bez żadnych wyrzutów mogę ją polecić wszystkim nastolatkom i nie tylko ;)

Monika | 2015-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Jeśli Autorka napisała "Wilka" mając lat piętnaście (!!!), to wcale się nie dziwię, że jako osoba dorosła napisała taki hit, jakim jest dla mnie Jej "Druga szansa".
Daję książce "tylko" 6 gwiazdek, bo zwyczajnie na jej czytanie jestem za stara, ale i tak po raz drugi chylę czoła przed Autorką.

Bursikowa | 2018-09-08
Przeczytana: 07 września 2018

Książkę mogłabym uznać za bardzo dobrą a nawet świetną... ale kilkanaście lat temu... kiedy w głowie było jeszcze tzw. "wsiu-bździu" :) Opowieść fajna i główni bohaterowie również - zwłaszcza rozgadana Margo, która tak bardzo swoim roztrzepaniem przypomina mnie samą jak miałam te 15 lat. Ale jak się ma 30+ to odbiór jest trochę inny... Żałuję, że nie miałam okazji jej przeczytać dawno, dawno temu bo wtedy ocena na pewno byłaby wyższa. Dla fanów Pani Katarzyny polecam jak najbardziej, bo uważam że warto znać cały dorobek pisarza. Polecam też nastolatkom, bo Pani Kasia pisała "Wilka" jak miała 15 lat, co bardzo tutaj czuć.

kama100 | 2017-12-08
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Sięgnęłam po "Wilka" nie czytając recenzji. Czasami zdarza mi się wybierać książkę po tytule. Nie spodziewałam się więc, że będzie to powieść dla młodzieży. Okazała się jednak całkiem fajna. Początkowo widziałam dużo podobieństw do "Zmierzchu", później jednak podobieństwa się skończyły. Czytało się bardzo dobrze i przyznam szczerze, że "Wilk" mnie zaciekawił i z przyjemnością przeczytałam też drugą część.

ZARAZA | 2014-04-30
Przeczytana: kwiecień 2014

Nie spodziewałam się wielkiego arcydzieła, kiedy brałam "Wilka" do ręki, ale oczekiwałam, że będzie dobra. Jednak kiedy tylko zaczęłam czytać uderzył mnie styl pisania autorki, który był na bardzo niskim poziomie. Miałam wrażenie, że czytałam powieść napisaną na szybko przez nastolatkę, która próbuje dopiero swoich sił pisarskich, taka "wersja robocza". Irytowało mnie także niedojrzałość głównej bohaterki i narratorki zarazem. Pomysł z wilkami bardzo ciekawy i myślę, że miał wielki potencjał, ale tak naprawdę coś zaczęło się dziać dopiero pod koniec powieści. Reszta to rozterki bohaterki związane z przeprowadzką, nową szkołą i jak żeby inaczej z chłopakami. Na początku powieść bardzo przypominała mi "Zmierzch", ale później te podobieństwa na szczęście zanikały. "Wilka" czyta się bardzo szybko, nie męczyła mnie mimo stylu pisania. Podsumowując książka dość marna, z niewykorzystanym potencjałem.

"Wilk" to debiutancka powieść młodej pisarki Katarzyny Bereniki Miszczuk. I jak dla mnie jest to całkiem dobry początek kariery pisarskiej tej pani. Przyznam, że nie bardzo lubię czytać książek polskich autorów i autorek. "Wilk" jednak jest wyjątkiem. Już od pierwszej strony trzyma w napięciu. Choć dla niektórych wydawać byś się mogła zbyt przewidywalna to warto ją przeczytać. Ja osobiście przeczytałam ją kilka lat temu i do tej pory często do niej wracam. Pamiętam, że kiedy pierwszy raz ją czytała to płakałam ze śmiechu. Margo jest zabawna i jeszcze te jej komentarze. No i oczywiście nie mogło zabraknąć przystojnego i tajemniczego bohatera jakim jest boski Max. Co do stylu pisana to jest bardzo prosty. Taki w sam raz dla nastolatków pragnących oderwać się od ponurej rzeczywistości. Sam pomysł na książkę uważam za świetny. Nie przepadam za wilkami (bądź ludźmi zamieniającymi się w wilki) jednak w tym przypadku zakochałam się w tych wilkach, zwłaszcza w Maxie. Polecam i zachęcam...

Lenalee | 2010-05-17
Przeczytana: 17 maja 2010

Pierwsze, co szczególnie rzuciło mi się w oczy po przeczytaniu kilkunastu (a nawet kilku) pierwszych kartek, to to, że autorka pisze trochę na poziomie onetowskich blogów. To jakaś porażka. Wiele zdań często się powtarza, wypowiedzi niektórych bohaterów również. Było wiele słów w tej książce, które można by zamienić innymi, ale nie... I to właśnie strasznie mnie wkurzało. Niektóre zdania znowu były bardzo płytkie, puste, bezbarwne. Beznadziejne, prawdę mówiąc. Kolejna rzecz, która rzuciła mi się w oczy, to co by tylko nie powiedział Max, zawsze było to jakieś "mruknięcie". "- Aha - mruknął Max". "- Jasne - mruknął Max". Doskonale widać, że autorka nie ma wprawy pisaniu książki. Ah, no i niekiedy miałam wrażenie, jakbym czytała pamiętnik. Ludzie, litości. No, to chyba te najbardziej gigantyczne minusy, jakie wyłapałam. Plusem jest to, że szybko się czyta (nie licząc tych zgrzytów w postaci "nieudanych" zdań). Fabuła jest naprawdę wciągająca i przyjemna. Oczywiście, czego mogłam się...

lucy | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Książka Katarzyny Bereniki Miszczuk pt. "Wilk", znowu mnie zafascynowała. Pierwsza część opowieści o dziewczynie (Margo), która zakochuje się w "metalowcu". Jak się później okazuje nie jest zwykły, gdyż on i jego banda są wilkami. Cała paczka zamieszana w tą sprawę chce się dowiedzieć o co naprawdę chodzi i dlaczego są inni od pozostałych rówieśników.
W książce oczywiście jest poruszony wątek miłosny.
Czytając tą książkę zauważyłam kilka błędów językowych. Całość książki była inaczej napisana, może przez to że autorka pisząc była dość młoda.Jednak ogólna historia bardzo mi się podobała, zwłaszcza momenty humorystyczne. Oceniając "Wilka" wzięłam pod uwagę wszystko, dlatego dałam jej mniejszą ocenę niż pozostałym pozycjom tej autorki.
Myślę że warta jest warta przeczytania.:)

"-Czemu ubrałaś się cała na czarno?
- Jestem w żałobie- mruknęłam - A poza tym pasuje teraz do twojego samochodu- dodałam zgryźliwie."
"Dlaczego chłopcy to zwierzęta stadne?!"

Iwona | 2010-05-22
Przeczytana: 22 maja 2010

Do przeczytania tej powieści "zachęciły" mnie opinie, które tutaj znalazłam. Mimo że udało mi się bardzo szybko przebrnąć przez historię, muszę się zgodzić z niską ocena "Wilka".
Miałam wrażenie jakbym czytała kiepską kopię "Zmierzchu" (gdzie i ten pierwowzór do najlepszych nie należy), która nie potrafi niczym zaskoczyć. Wszystkie wydarzenia są aż do bólu przewidywalne, lub żałośnie nieudane - cały Instytut i te eksperymenty nie mają żadnego sensu.
Bohaterowie są stereotypowi, niczym kalki z amerykańskich seriali. Ciężko mi uwierzyć w ich wiarygodność, tym bardziej, że reakcje na wszelkie zaskakujące i niewyjaśnione sytuacje są zbyt spokojne, wyzute z emocji. Za emocjonalność w żadnym wypadku nie mogę uznać pojawiających się wykrzykników (!!!) w toku narracji.
Językowo też nieciekawie - skąpe słownictwo i powtarzane w kółko te same konstrukcje.

Ogólna ocena "Wilka" jest mizerna. Zdecydowanie nie polecam.

vampireheart | 2018-10-10
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Kojarzycie te młodzieżowe książki fantasy, kiepsko napisane, ale pełne patosu? Pamiętam, że kiedy byłam nastolatką z ogromną chęcią sięgałam po młodzieżówki z pogranicza fantastyki, ale oprócz ciekawej historii, często zwracałam uwagę na styl. Wiele tego typu książek jest po prostu okropnie napisana – i jakoś mnie to nie dziwi.

"Wilk" to powieść o zwyczajnej dziewczynie, której rodzice postanawiają przenieść się z Nowego Jorku do małego miasteczka. Od tego czasu Margo nawiedzają koszmary, ale większą zmorą jest dla niej bycie nową osobą w szkole, w której każdy zna każdego. Obawy tylko częściowo okazują się słuszne - szybko zaprzyjaźnia się z szaloną Ivette, a przystojny Peter zaprasza ją na randkę. Z czasem przekonuje się również do cichego i skrytego Maxa. Ale czy wszystkim może ufać? Pełnia księżyca być może postawi wszystko w innym świetle.

Czy po tym opisie nie jest już...