Wilk

Cykl: Wilk (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
6,81 (2011 ocen i 273 opinie) Zobacz oceny

Margo Cook to zwyczajna nastolatka. Pewnego dnia przenosi się razem z rodzicami z Nowego Jorku do miasteczka Wolftown położonego w głębi olbrzymiej puszczy. Od przeprowadzki dręczą ją koszmary, w których ucieka przez las przed groźnym prześladowcą. W szkole poznaje lekko zwariowaną Francuzkę Ivette Reno oraz intrygującego outsidera Maksa Stone'a. Jaki mroczny sekret skrywa Max? Jaki mroczny sekret skrywa Wolftown? Czy sny Margo mają z tymi zagadkami jakiś związek? Być może poznamy odpowiedź, gdy na niebie pojawi się księżyc w pełni...

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2013

źródło okładki: http://www.wab.com.pl

Hooligan-Hernandez | 2013-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Zaczęłam czytać pod koniec lipca. Na ok.50 stronie przestałam bo mnie jakoś specjalnie nie wciągnęła ta książka, kłopot w tym że jestem osobą która jak coś zacznie to musi skończyć więc tak dzisiaj zakończyłam tą opowieść i mogę szczerze powiedzieć, że po pewnym czasie książka się rozwinęła i przeczytałam już ją do końca bez zatrzymania. Bez żadnych wyrzutów mogę ją polecić wszystkim nastolatkom i nie tylko ;)

Monika | 2015-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Jeśli Autorka napisała "Wilka" mając lat piętnaście (!!!), to wcale się nie dziwię, że jako osoba dorosła napisała taki hit, jakim jest dla mnie Jej "Druga szansa".
Daję książce "tylko" 6 gwiazdek, bo zwyczajnie na jej czytanie jestem za stara, ale i tak po raz drugi chylę czoła przed Autorką.

kama100 | 2017-12-08
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Sięgnęłam po "Wilka" nie czytając recenzji. Czasami zdarza mi się wybierać książkę po tytule. Nie spodziewałam się więc, że będzie to powieść dla młodzieży. Okazała się jednak całkiem fajna. Początkowo widziałam dużo podobieństw do "Zmierzchu", później jednak podobieństwa się skończyły. Czytało się bardzo dobrze i przyznam szczerze, że "Wilk" mnie zaciekawił i z przyjemnością przeczytałam też drugą część.

ZARAZA | 2014-04-30
Przeczytana: kwiecień 2014

Nie spodziewałam się wielkiego arcydzieła, kiedy brałam "Wilka" do ręki, ale oczekiwałam, że będzie dobra. Jednak kiedy tylko zaczęłam czytać uderzył mnie styl pisania autorki, który był na bardzo niskim poziomie. Miałam wrażenie, że czytałam powieść napisaną na szybko przez nastolatkę, która próbuje dopiero swoich sił pisarskich, taka "wersja robocza". Irytowało mnie także niedojrzałość głównej bohaterki i narratorki zarazem. Pomysł z wilkami bardzo ciekawy i myślę, że miał wielki potencjał, ale tak naprawdę coś zaczęło się dziać dopiero pod koniec powieści. Reszta to rozterki bohaterki związane z przeprowadzką, nową szkołą i jak żeby inaczej z chłopakami. Na początku powieść bardzo przypominała mi "Zmierzch", ale później te podobieństwa na szczęście zanikały. "Wilka" czyta się bardzo szybko, nie męczyła mnie mimo stylu pisania. Podsumowując książka dość marna, z niewykorzystanym potencjałem.

"Wilk" to debiutancka powieść młodej pisarki Katarzyny Bereniki Miszczuk. I jak dla mnie jest to całkiem dobry początek kariery pisarskiej tej pani. Przyznam, że nie bardzo lubię czytać książek polskich autorów i autorek. "Wilk" jednak jest wyjątkiem. Już od pierwszej strony trzyma w napięciu. Choć dla niektórych wydawać byś się mogła zbyt przewidywalna to warto ją przeczytać. Ja osobiście przeczytałam ją kilka lat temu i do tej pory często do niej wracam. Pamiętam, że kiedy pierwszy raz ją czytała to płakałam ze śmiechu. Margo jest zabawna i jeszcze te jej komentarze. No i oczywiście nie mogło zabraknąć przystojnego i tajemniczego bohatera jakim jest boski Max. Co do stylu pisana to jest bardzo prosty. Taki w sam raz dla nastolatków pragnących oderwać się od ponurej rzeczywistości. Sam pomysł na książkę uważam za świetny. Nie przepadam za wilkami (bądź ludźmi zamieniającymi się w wilki) jednak w tym przypadku zakochałam się w tych wilkach, zwłaszcza w Maxie. Polecam i zachęcam...

lucy | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Książka Katarzyny Bereniki Miszczuk pt. "Wilk", znowu mnie zafascynowała. Pierwsza część opowieści o dziewczynie (Margo), która zakochuje się w "metalowcu". Jak się później okazuje nie jest zwykły, gdyż on i jego banda są wilkami. Cała paczka zamieszana w tą sprawę chce się dowiedzieć o co naprawdę chodzi i dlaczego są inni od pozostałych rówieśników.
W książce oczywiście jest poruszony wątek miłosny.
Czytając tą książkę zauważyłam kilka błędów językowych. Całość książki była inaczej napisana, może przez to że autorka pisząc była dość młoda.Jednak ogólna historia bardzo mi się podobała, zwłaszcza momenty humorystyczne. Oceniając "Wilka" wzięłam pod uwagę wszystko, dlatego dałam jej mniejszą ocenę niż pozostałym pozycjom tej autorki.
Myślę że warta jest warta przeczytania.:)

"-Czemu ubrałaś się cała na czarno?
- Jestem w żałobie- mruknęłam - A poza tym pasuje teraz do twojego samochodu- dodałam zgryźliwie."
"Dlaczego chłopcy to zwierzęta stadne?!"

Lenalee | 2010-05-17
Przeczytana: 17 maja 2010

Pierwsze, co szczególnie rzuciło mi się w oczy po przeczytaniu kilkunastu (a nawet kilku) pierwszych kartek, to to, że autorka pisze trochę na poziomie onetowskich blogów. To jakaś porażka. Wiele zdań często się powtarza, wypowiedzi niektórych bohaterów również. Było wiele słów w tej książce, które można by zamienić innymi, ale nie... I to właśnie strasznie mnie wkurzało. Niektóre zdania znowu były bardzo płytkie, puste, bezbarwne. Beznadziejne, prawdę mówiąc. Kolejna rzecz, która rzuciła mi się w oczy, to co by tylko nie powiedział Max, zawsze było to jakieś "mruknięcie". "- Aha - mruknął Max". "- Jasne - mruknął Max". Doskonale widać, że autorka nie ma wprawy pisaniu książki. Ah, no i niekiedy miałam wrażenie, jakbym czytała pamiętnik. Ludzie, litości. No, to chyba te najbardziej gigantyczne minusy, jakie wyłapałam. Plusem jest to, że szybko się czyta (nie licząc tych zgrzytów w postaci "nieudanych" zdań). Fabuła jest naprawdę wciągająca i przyjemna. Oczywiście, czego mogłam się...

Jestem już po książce " Wilk" i niezmiernie zaskoczyła mnie, zaciekawiła na początku ciężko mi się czytało tę książkę, ale potem szło mi już lepiej.
Fabuła ciekawa, trzymała w napięciu..zafascynowana byłam główną bohaterką Margo,
Margo Cook to zwyczajna, normalna nastolatka,która przenosi się w raz z rodziną z Nowego Jorku do miasteczka Wolftown do olbrzymiej puszczy.
Ciągle dręczą ją koszmary, że biegnie przez las goni ją prześladowca.
W szkole poznaje zwariowaną Francuzkę Ivette i uroczego Maxa metalowca.
Bohaterowie barwni i ciekawi zaprzyjaźniłam się z nimi.
Książka wciąga szybko, nabiera tempa..tajemnice, też jest wątek romantyczny.
Autorka napisała świetną książkę, bardzo dobra, znakomita fajnie się czyta, spełniła moje oczekiwania przypadła mi do gustu, na poprawę humoru.
Pani Katarzyny powieści wychodzą z pod pióra bardzo dobre, pełne tajemnic są, mile zaskakują, powieść mnie rozśmieszyła, wzruszyła i intrygująca, wciągająca była, że przeczytałam z przyjemnością!!!

Kasia1101998 | 2018-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2018

Cóż dawno mnie tu nie było i pierwszą książkę po którą sięgnęłam jest właśnie "Wilk". Nie musicie mi wierzyć ale od kilka lat wzbraniałam się przed jej przeczytaniem, chociaż teraz nie wiem dlaczego.
Książka jest naprawdę fajna, typowa dla nastolatki. Właśnie typowa dla nastolatki, ja jak się okazuje jestem już chyba za stara, bo za dużo błędów widziałam i ogólnie drażnił mnie sposób bycia głównej bohaterki. Jak człowiek już nie ma 15 lat, już inaczej myśli, ale przyznaje jedno że żeby napisać coś takiego w wieku 15 lat naprawdę trzeba mieć talent.
Ale jednak niedociągnięcia są, mianowicie wilki poznajemy po przeczytaniu 3/4 książki, jakakolwiek akcja kończy się szybciej niż się zacznie i zbyt mało rozbudowany opis życia w stadzie i w ogóle pominięcie wielu wątków pod sam koniec.
Jeżeli autorka miała tylko 15 lat pisząc tą książkę to te błędy są zrozumiałe.
Powiem tak dopiero zaczęłam przygodę z Katarzyna Beremiką Miszczuk i mam nadzieję, że mile mnie zaskoczy.

Książka szalenie naiwna. Odłożyłam ją już po pierwszych 50 stronach. Odniosłam wrażenie, że autorka na siłę próbuje stworzyć atmosferę taką jak w "Zmierzchu". Po za tym pani Miszczuk podeszła do opisania każdej chwili bardzo emocjonalnie, dosłownie okiem "narwanej" nastolatki, którą zresztą sama była, gdy pisała ową książkę. Plus jest taki, że została ona napisana bardzo prostym językiem, lecz moim zdaniem, aż za prostym, no ale cóż to tylko moje zdanie.