A imię jej Róża

Wydawnictwo: Orbita
Rose Reason
literatura piękna
Robin

"A imię jej Róża" - powieść psychologiczno-obyczajowa - ukazuje dramatyczne, dziwnie powikłane losy tytułowej bohaterki, Róży, poszukującej swego miejsca w życiu po wielu bolesnych i gorzkich doświadczeniach okresu dzieciństwa i młodości. Jej ostatnia wielka miłość, w której doznaje niemało krzywd i upokorzeń, kończy się tragicznie. Dlaczego tak się dzieje? Kim jest tajemniczy, fascynujący...

Dlaczego tak się dzieje? Kim jest tajemniczy, fascynujący swoją osobowością mężczyzna, którego darzy gorącym uczuciem? Dlaczego wciąż pojawia się i znika, pozostawiając po sobie pustkę i dręczące pytania?

źródło opisu: Opis pochodzi z okładki książki.

źródło okładki: www.antykwariat.waw.pl

Zosia Stafiej | 2014-07-23

"A imie jej Roza" to list do ukochanego, z ktorym łączyła glowna bohaterke, autorke owego listu, niezwykla, ale tez dziwna relacja. Zdaje sie byc jednak jedynym lekiem na umeczona poprzednimi doswiadczeniami dusze Rozy. Autorka zaglada wglab psychiki glownej bohaterki, bada jej zyciowe wybory, zdaje sie omawiac z czytelnikiem ich przyczyny i skutki. Moge ja polecic kazdej kobiecie jako odzwierciedlenie czesci jej wlasnych uczuc, a takze kazdemu mezczyznie jako pewnego rodzaju definicję natury kobiecej.