Gdy spada gwiazda

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Seria: Opowieści znad Fiordów
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Nar en stjerne faller
romans, saga norweska
Amanda

Jest połowa czternastego wieku. Lilja Hallvardsdatter i jej młodsza siostra Margareta przebywają w Oslo, w klasztorze Nonneseter, by tam odebrać właściwe wykształcenie i wychowanie. Pewnej nocy Lilja widzi spadającą gwiazdę, która zwiastuje nieszczęście. W pierwszej chwili zatrwożona myśli o poważnych kłopotach, w jakie wpadła lekkomyślna Margareta. Jednak dopiero gdy królewski rycerz, młody i niezwykle urodziwy Bard Erlingsson, przybywa do klasztoru z ostrzeżeniem o epidemii dżumy, dziewczyna uświadamia sobie ogrom nadciągającej tragedii.

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

gelinde | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Historia mało wiarygodna, przewidywalna, ale dobrze się czyta.

Kamila | 2017-04-29
Vinga | 2016-11-22