Elias Canetti, Prowincja ludzka Zapiski 1942-1972

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Die Provinz des Menschen. Aufzeichnungen 1942-1972
83-7023-485-2
Orchidea30Waw

"Wielu ludzi próbowało przedstawić swoje życie w jego duchowych powiązaniach, i ci, którym się to udało, nieprędko się zestarzeją. Pragnąłbym, żeby niektórzy opisali je także jako skoki. Wydaje się, że tego rodzaju skoki charakteryzują raczej życie wszystkich, każdy może bez trudu wziąć sobie to, co go spotka. Nie należy żałować utraty zasadniczej jednolitości, co jest nieuniknione przy takim przedsięwzięciu, gdyż właściwa jedność życia jest jednością ukrytą i najbardziej skuteczną tam, gdzie kryje się w sposób niezamierzony".

Elias Canetti, fragment Uwag wstepnych

źródło opisu: "Prowincja ludzka, Zapiski 1942-1972"

źródło okładki: własna fotografia

| 2014-11-10