Borgiowie. Władza i krew

Wydawnictwo: M
I Borgia. Dalla Spagna a Roma: la storia di una famiglia che del potere e della ricchezza fece il proprio Dio
83-7221-755-6
Borgiowie, Borgia
historyczna
Garnet

Wystarczy powiedzieć: Borgiowie, a od razu przychodzi na myśl rodzina, która była w stanie zrobić wszystko, by zdobyć pieniądze i władzę. Dlatego potępienie ich jest reakcją jak najbardziej usprawiedliwioną: potępienie wszystkich bez wyjątku, w szczególności zaś trójki aktorów, która na historycznej scenie odegrała najważniejsze role: Kardynała Rodrigo, patrzącego daleko przed siebie i...

Dlatego potępienie ich jest reakcją jak najbardziej usprawiedliwioną: potępienie wszystkich bez wyjątku, w szczególności zaś trójki aktorów, która na historycznej scenie odegrała najważniejsze role: Kardynała Rodrigo, patrzącego daleko przed siebie i lubującego się w planowaniu wszelkiego rodzaju intryg, przyszłego papieża Aleksander VI; jego syna, Cezara, znanego jako książę Valentino, osoby pełnej ambicji i okrucieństwa, dowódcy papieskiego wojska i wzoru dla słynnego Księcia Machiavellego, oraz pięknej Lukrecji Borgii, pani o tysiącu twarzach, nieświadomego i bezwolnego pionka w grze o władzę.
Książkę o życiu Borgiów czyta się jak powieść zgrabnie przeplataną nagłymi zwrotami akcji, jedynie od czasu do czasu przypominamy sobie, że osoby, o których opowiada, są żywymi postaciami z naszej historii.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2004

źródło okładki: http://www.ksiegarniakatolicka.pl

wrzos118 | 2017-08-27
Na półkach: Fakty
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Historyczna biografia a czyta się jak powieść sensacyjną z wieloma intrygami, morderstwami, spiskami, sukcesami i porażkami. Główne postacie miały tak skomplikowane życiorysy, że o każdym z nich wielokrotnie pisano. Borgiowie rodzina posiadająca twarde charaktery i dążąca do celu choćby po trupach. Byli kochani i nienawidzeni, ale na pewno przeszli do historii jako osoby nieprzeciętne.

ewaw2105 | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016