Ty jesteś światem

83-7120-345-4
hinduizm, Krishna, medytacja
religia
BethLuisNion

Przesłanie Krishnamurtiego jest tak proste, że aż wzbudza sprzeciw ludzi przyzwyczajonych do rzeczy złożonych i skomplikowanych. Bez względu na miejsce, w którym ten jeden z największych nauczycieli świata prowadził wykłady, zawsze powtarzał, że z jego słów należy korzystać jak ze zwierciadła, w którym się przeglądamy. Jeżeli podejdzie się do zwierciadła z prawdziwym uczuciem wolności, bez przywiązania do czegokolwiek, to egzystencja jawi się taka, jaka jest rzeczywiście, w całej swej złożoności. Nie można jednak wolności traktować jako braku dyscypliny, szczególnie duchowej. Wolność według Krishnamurtiego to całkowita przemiana wewnętrzna umysłu. Jeżeli oczyści się umysł z tego, co zbędne, pojawia się to, co prawdziwe, a więc można poddać się całkowitej przemianie.|W tym zakresie i w tym znaczeniu każdy z nas jest całym światem, gdyż wszystko, czego mu trzeba do życia duchowego, znajduje się w nim samym.

źródło opisu: Rebis, 1997.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie.

Krzysiek | 2015-04-19

Trudna książka,ale tak jest z dobrymi rzeczami wymagającymi skupienia i odrobiny wysiłku.Nie doczytana do końca,jednak chciałbym do niej powrócić.