Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa
83-900401-6-6
historia
geokuba

Ze wstępu: Tę skromną publikację przekazujemy mieszkańcom Radomia w 20 rocznicę Wydarzeń Radomskich Pierwsza część tej jubileuszowej broszury jest rejestrem wydarzeń. W części drugiej "20 lat później", Piotr Tusiński, historyk - regionalista odpowiada na trudne i jednocześnie wciąż aktualne pytania, natomiast Prokurator Wojewódzki w Radomiu Jan Wiesław Warchoł informuje o stanie śledztwa w...

Ze wstępu:
Tę skromną publikację przekazujemy mieszkańcom Radomia w 20 rocznicę Wydarzeń Radomskich Pierwsza część tej jubileuszowej broszury jest rejestrem wydarzeń. W części drugiej "20 lat później", Piotr Tusiński, historyk - regionalista odpowiada na trudne i jednocześnie wciąż aktualne pytania, natomiast Prokurator Wojewódzki w Radomiu Jan Wiesław Warchoł informuje o stanie śledztwa w sprawie represji, jakie miały miejsce po 25 czerwca 1976 roku.
Przypominamy, że szeroko o Radomskich Wydarzeniach 1976 roku traktowały publikacje: "Radom - Doniesienie o przestępstwie", książka - dokument przygotowana przez Komisję Rehabilitacji Czerwca 76 I i II wydanie (1981 r. i 1990 r.), gazetowe wydanie jednodniowe z 25 czerwca 1990 roku, zeszyt 1-2 z 1990 roku "Biuletynu Kwartalnego" Radomskiego Towarzystwa Naukowego, który zawiera zapis dyskusji jaka odbyła się na specjalnej sesji w dniu 18 czerwca 1990 roku i była próbą naukowego opisu tamtych dni.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie