Olszynka Grochowska. Powieść osnuta na tle 1831 roku

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
978-83-7399-541-3
historia, powieść
yumma

Powieść historyczna barwnie przedstawiająca wydarzenia poprzedzające najbardziej krwawą walkę powstania listopadowego – bitwę o Olszynkę Grochowską, stoczoną przez wojska rosyjskie dowodzone przez feldmarszałka Iwana Dybicza a armią polską dowodzoną przez generała Józefa Chłopickiego. Jeden z bohaterów, Władek Jasiński, łamie obietnicę daną swojej ciotce i podejmuje służbę w wojsku polskim....

Jeden z bohaterów, Władek Jasiński, łamie obietnicę daną swojej ciotce i podejmuje służbę w wojsku polskim. Idąc w ślady ojca chce walczyć w obronie Ojczyzny. Czy starczyło mu odwagi, aby stawić czoła nieprzyjacielowi? Czy nie żałował swojej decyzji? Tego dowiecie się czytając tę pasjonującą lekturę.

Gwidon40 | 2014-11-13
kenny123 | 2013-03-07