Prawdziwsze od szczęścia

Wydawnictwo: Siedmioróg
Polanica Zdrój
Lucy_83

Notowany "na gorąco" od czerwca 1965 r. do lutego 1997 r. dziennik lekarki kardiolożki, dyrektorki Sanatorium Dziecięcego w Polanicy Zdroju. Narratorka zapisuje wydarzenia z życia rodzinnego i z życia sanatoryjnego, opowiada o zdobywaniu sprzętu medycznego i budowie własnego domu, o swoich podróżach. Wyłania się z tych zapisków osoba energiczna, chłonna, nieustannie poszerzająca swą wiedzę - kolejnestopnie specjalizacji, doktorat, studia humanistyczne wreszcie. Uderzająca jest brawura, z jaką pokonuje wszystkie przeszkody, ogromne poczucie humoru i autoironia. A poza spraw codziennych wyłania sięo braz trzydziestu dwóch lat życia w Polsce, z wszystkimi ważnymi detalami.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/k631_prawdziwsze_od_szczescia_

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/k631_prawdziwsze_od_szczescia_