Światło i ciemność. Motywy ezoteryczne w kulturze rosyjskiej początku XX wieku. Tom 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Światło i Ciemność". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
83-7326-388-8
bastkk

Spis treści: E. Biernat, M. Rzeczycka, Słowo wstępne, s. 7. T. Kopats, Музыка начала XX века в поисках духовного обновления. Александр Скрябин (Early Twentieth-Century Russian Music in Search of Spiritual Renewal: Alexander Skriabin), s. 9-35. Z. Krasnopolska-Wesner, Ezoteryzm w malarstwie rosyjskim początku XX wieku (Esotericism in Early Twentieth-Century Russian Painting), s. 36-49. ...

Spis treści:

E. Biernat, M. Rzeczycka, Słowo wstępne, s. 7.

E. Biernat, Symboliści rosyjscy i Rudolf Steiner (The Russian Symbolists and Rudolf Steiner), s. 50-69.

D. Oboleńska, Посланник космоса. Мотив Архангела Михаила в романе Андрея Белого „Крещеный Китаец”(The Cosmic Messenger: The Motif of Archangel Michael in Andriej Bely’s Novel „Kreshchenyi Kitaietz”), s. 70-88.

J. Ormińska, Михаил Чехов – антропософ. Письма Виктору Громову (Mikhail Čekhov – Antroposophist: The Letters to Victor Gromov), s. 89-112.

M. Rzeczycka, Okultysta Piotr Uspienski i jego opowieść „Кинемодрама (не для кинематографа)” (The Occultist Petr Ouspensky and His Tale „Kinemodrama”), s. 113-135.

K. Arciszewska, Niebo i piekło w dramacie „Три зари” Pimiena Karpowa (Haeven and Hell in Pimen Karpov’s Drama „Tri zari”), s. 136-150.

Fijałkowska-Janiak, Literackie wizje wolnomularskich przestrzeni (Literary Visions of Masonic Space), s. 152-184.

źródło opisu: http://labspirit.fil.ug.edu.pl/?id_cat=6&id_art=6&lang=pl

źródło okładki: http://labspirit.fil.ug.edu.pl/?id_cat=6&id_art=6&lang=pl