dzieciństwo, bajki, klasyka
Ag2S

Kolekcja „Poczytaj mi, mamo” to niezwykły upominek dla kilku pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin „Naszej Księgarni”. W „Poczytaj mi, mamo. Księdze czwartej” po raz kolejny otwieramy drzwi do pełnego magii i nostalgii królestwa naszego dzieciństwa… W tym tomie znajdziecie następujące poczytajki: "Stefek Burczymucha" "Piernikowy rycerz" "Niezwykłe zdarzenie" "O Ali,...

W tym tomie znajdziecie następujące poczytajki:
"Stefek Burczymucha"
"Piernikowy rycerz"
"Niezwykłe zdarzenie"
"O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie"
"Błękitna tajemnica"
"Pierwszy spacer"
"Pomysł"
"Chory kotek"
"Nie zjem cię, jak opowiesz"
"Parasol"

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/poczytaj-mi-mamo-ksiega-czwarta/1880/ksiazka.html

matylda | 2014-11-18

Cudowna książka, dla mnie powrót do dzieciństwa, znane teksty, znane rysunki, super. Cała seria to dla mnie wspaniałe wspomnienia.
Uwielbiam czytać ją mojemu synkowi, a on uwielbia ją słuchać. Bajeczki są krótkie i mają treść która potrafi zaciekawić 3, 4 latka. Mamy cztery części i czytamy je codziennie przed snem, a mój synek tylko mówi - dziś poczytaj mi mamo z... żóltej książeczki...
Mój synek jast absolutnym fanem "Piernikowego Rycerza" i nie może się doczekać kiedy będziemy piec pierniczki, a on upiecze sobie rycerza ;)
Uwielbia też Stefka Burczymuche chichocze tak, że zwykle musimy przeczytać jeszcze jedną bajeczkę, taką do snu :)

goskrzys | 2016-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Sympatyczne, zabawne historyjki, pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Świetny "Pierwszy spacer" i "Pomysł", przy których nie sposób powstrzymać się od uśmiechu. Mądra, choć nie w nachalnie dydaktyczny sposób "O Ali, Wojtku, kocie i malowaniu na płocie". Dodatkowo znane, ale uzupełnione świetnymi ilustracjami "Stefek Burczymucha", "Chory kotek" czy "Parasol". Nic, tylko czytać maluchom i z maluchami :)

Jak dla mnie cała seria książeczek "Poczytaj mi, mamo" jest dowodem na to, że co jak co, ale literaturę dla dzieci i młodzieży PRL zostawił nam w spadku naprawdę dobrą.

Evik | 2014-01-01
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Księga czwarta zawiera następujące opowiadania:
- "Stefek Burczymucha" - M.Konopnicka
- "Pomysł" - J.Papuzińska
- "Chory kotek" - S.Jachowicz
- "Nie zjem cię, jak opowiesz" - S.Grabowski, M.Nejman
- "Parasol" - M.Konopnicka

Najbardziej podobał mi się wiersz o Stefku Burczymusze. Jest to jeden z ulubionych wierszy mojego dzieciństwa.
Kolejnym opowiadaniem, które podobało mi się najbardziej jest "O Ali, Wojtku i kocie...". Jest to opowiadanie o dwójce dzieci, które się ze sobą pokłóciły i namalowały na swój temat niemiłe rzeczy na pobliskim płocie. Pobazgrany płot nie wyglądał zbyt ładnie, ale zaradził temu rezolutny kot.

gaczewska | 2017-02-16

Sięgnęłam po tę książkę na zasadzie "a teraz pokażę berbeciowi, co czytano w zamierzchłych czasach mamie". Nastawienie miałam, że to będą fajne historyjki, bo tak to jak przez mgłę pamiętałam, ale po kilku opowiadaniach byłam wręcz szczęśliwa, że miałam okazję w dzieciństwie słuchać takich perełek. Opowiadanie "Piernikowy rycerz"...toż to majstersztyk, piękne zdania, smakowite, wszystko płynie, rytmika...teraz naprawdę już się tak nie pisze, szkoda.

Drobinka | 2017-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2017

Bardzo dobre "Stefek Burczymucha", "Piernikowy rycerz" i "Chory kotek".
Uroczy "Pierwszy spacer" i nie najgorszy "O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie", tak więc sumarycznie warto.

Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Takie bajki można czytać i czytać...

Emilia | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, Hanutkowe, 2017