Zgłosuj na książki roku 2017

Romantyczna podróż Pana Honoriusza

Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-00999-5
animar

Konfrontacja życiorysu pisarza z jego twórczością kusi i nakłania do próby rozszyfrowania i sprawdzenia trwałości realiów jego dzieła. Rozczytywanie się w "Komedii ludzkiej" zachęca do spojrzenia na zakątki, w których autor jej żył i pracował. Od dawna pragnęłam zobaczyć własnymi oczami najważniejsze "miejsca balzakowskie" i znaleźć ich odzwierciedlenie w życiu pisarza oraz w jego biografii....

Od dawna pragnęłam zobaczyć własnymi oczami najważniejsze "miejsca balzakowskie" i znaleźć ich odzwierciedlenie w życiu pisarza oraz w jego biografii. Węzłem osobistych przeżyć i krótkich, przelotnych pobytów sprzęgły się losy autora "Ojca Goriot" z ziemią rosyjską, ukraińską - i polską.
Książka niniejsza - to wynik wędrówki jego śladami. Wędówki przez miasta, krajobrazy i książki...

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie