Historia ogrodów

Wydawnictwo: Arkady
poradniki

Pasjonujące dzieło, wspaniale ilustrowany opis rozwoju jednaj z najstarszych dziedzin sztuki. Autorka, światowej sławy znawczyni dziejów ogrodnictwa, omawia kulturowe i historyczne wpływy, które ukształtowały dzisiejsze ogrody i wciąż inspirują współczesnych projektantów, ukazuje najwspanialsze ogrody świata.

rasilio | 2016-09-24
Na półkach: Szafa 7a, Przeczytane
Przeczytana: 24 września 2016

"Who was who in gardening".
Bardziej historia setek ogrodników niż ogrodów gł. brytyjskich i amerykańskich.
Dużo nazwisk, krótkich biogramów, informacji o wydanych przez nich książkach i które ogrody zaprojektowali. Średnio jedno zdjęcie (ale ładne) przypada na stronę czyli kilka wymienionych ogrodów lub paru ogrodników. Opisy różnych stylów bardzo lakoniczne i przemykające gdzieś pośród morza innych informacji.
Dość obszerna historyczna część o Chinach, krótsza o Japonii. Warto czytać posiłkując się zdjęciami znalezionymi w sieci. Wolę styl Majdeckiego choć brakowało zdjęć.

Anna Ploch | 2012-02-10

książka jest mądra i pięknie ilustrowana. Wątpię abym przeczytała ją od deski do deski - to nie ten typ.
Ale wracam do niej, przeglądam, głaszczę i cieszę się zdjęciami i tekstem. Inspiruje i cieszy. Pogłębia wiedzę.
Grafiki są obłędne ...

Szara | 2012-05-16

wciąż wracam do tej książki... bardzo dobra ściągawka i źródło inspiracji z różnych styli ogrodowych :)

Jagg | 2016-01-14
Rkrz | 2015-08-08