Emilia

Cykl: Podróż po miłość (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Barbara

Emilia znalazła bezpieczne schronienie za murami klasztoru. Niespodziewanie w jej poukładanym świecie pojawia się Tatar Selim, którego wizyta burzy spokój dziewczyny. Mężczyzna przynosi wiadomość, że jej zaginiony ojciec, uczestnik powstania listopadowego wcielony do carskiego wojska, żyje, lecz znajduje się w tureckiej niewoli. Muszą natychmiast wyruszyć, by go wykupić… W podróży nastąpi...

W podróży nastąpi jednak dramatyczny zwrot… Czy tajemniczy wojownik Zakir, arogancki, lecz pociągający wielbiciel poezji, to ktoś, komu młoda kobieta może zaufać? Czy w dalekim kraju, w świece obcej kultury i obyczajów, Emilia zdoła odnaleźć szczęście i miłość?

Powieść przybliża polskim czytelnikom fascynujący świat Bliskiego Wschodu – w tym codzienność haremów i przepych stambulskich posiadłości. W prowadzonym równolegle wątku autorka przedstawia sylwetkę Rumiego, perskiego poety z XIII wieku. Czy losy mistyka i zagubionej dziewczyny mogą mieć coś wspólnego?

źródło opisu: Nasza Księgarnia

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Lubię Turcję i ten piękny, orientalny kraj Bliskiego Wschodu....część pierwsza trylogii opowiada o Emilii, która znalazła schronienie bezpieczne w murach klasztoru jako zakonnica.
Przedstawiona też opowieść o Rumim, perskim niezwykłym poecie perskim XIII wieku.
Co może łączyć Mistyka z zagubioną dziewczyną Emilią.
Bardzo dobra,niesamowita i poruszająca książka...pięknie napisana, na prawdę piękna powieść zachwycona jestem.

Kamila | 2019-02-13
Przeczytana: 10 lutego 2019

Powieść uwiodla mnie. Piękna historia młodej, odważnej i silnej kobiety. Romans z historią Polski, Turcji i Rosji w tle. Ciekawe połączenie postaci fikcyjnych i historycznych. Plus za odczuwalny klimat orientu i ukazanie islamu z innej strony.

Teresa | 2019-01-16

To pierwszy tom trylogii Doroty Ponińskiej a jednocześnie debiut literacki. Autorka posługuje się pięknym językiem, pisze zwięźle, za to treściwie. Lekko snuje fabułę, przeskakując z jednego wątku do drugiego tak by czytelnik się nie pogubił i mógł wraz z bohaterami podróżować po tajemniczym świecie Bliskiego Wschodu.Polecam.

Justyna | 2018-10-19
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 19 października 2018

"Podróż po miłość. Emilia" to pierwsza część sagi, której początkiem staje się rok 1842. Ta powieść to podróż przez rozdarta przez zabory Polskę, aż do magicznej i tajemniczej w owych czasach Turcji. Są tu obozy Polaków walczące słowem i czynem o niepodległość, ale jest także historia pięknej miłości Emilii i Zakira.

Sosnowaigielka | 2018-01-27

Książka, chociaż dobrze i ciekawie napisana, intryguje mnie pod względem uwielbienia dla obcej kultury, a uniżenia polskiej. Ale może to tylko wrażenie... Przekonajcie się sami, zagłębiając się w mroki i tajemnice egzotycznego świata Turcji.

Ewa | 2017-11-26

Podróż po miłość. Emilia to pierwszy tom cyklu książek. Ten tom przenosi czytelnika z Polski roku 1841 do dalekiego Stambułu.

Emilia po śmierci matki, została oddana na wychowanie do klasztoru. Bardzo szybko stała się ulubienicą Matki Przełożonej, która miała wobec dziewczyny bardzo poważne plany. Pewnego dnia jednak, zjawił się w klasztorze tajemniczy mężczyzna, przyjaciel ojca Emilii i poprosił o pomoc w odnalezieniu ojca i wykupieniu go z niewoli u tureckiego księcia. Dziewczyna bez wahania zdecydowała się opuścić klasztor i udać w daleką drogę do Turcji, aby odnaleźć ukochanego ojca, którego pamiętała z lat dzieciństwa. Jej podróż okazała się pełną przygód, rozczarowań, i trudnych wyborów. Kiedy wraz z towarzyszem podróży została porwana a następnie wykupiona przez pewnego młodego Turka, jej życie nabrało zupełnie innego tempa. Czy młoda Polka napotkała szczęście w świecie tak odmiennym od życia klasztornego? Czy udało jej się odnaleźć ojca, dla którego poświęciła swoje...

ewa | 2017-07-16

Akcja powieści rozpoczyna się w 1842 roku.Emilia Konarska przygotowująca się do nowicjatu w klasztorze dowiaduje się,że jej ojciec,uczestnik powstania listopadowego znajduje się w tureckiej niewoli.Dziewczyna postanawia wydobyć skarb,zakopany przez jej matkę ,by wykupić ojca,jednak na skutek zbiegu okoliczności nie może ponownie schronić się w klasztorze.wraz z Turkiem Selimem wyjeżdża do Turcji...Wilno,Odessa,Stambuł,stepy kaukaskie i ponownie Stambuł to etapy jej podróży.Jednak wbrew oczekiwaniom nie jest to powieść podróżnicza z wątkiem romansowym,raczej obyczajowo-historyczna.W książce przywołano sporo postaci historycznych-Juliusz Słowacki,Ludwika Śniadecka,Michał Czaykowski,Adam Czartoryski to tylko niektóre z nich.Niektóre sceny rozgrywają się w autentycznym polskim miasteczku ,założonym w azjatyckiej części Bosforu-Adampolu,założonym przez księcia Czartoryskiego.
Bardzo plastycznie odmalowane zostało bogactwo Orientu-smaki,zapachy,zwyczaje weselne,przepych,stroje czy...

onika | 2017-07-15
Przeczytana: lipiec 2017

Ja to jednak chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem…Przecież nazwa cyklu „Podróż po miłość” jednoznacznie wskazuje przynależność gatunkową książki Doroty Ponińskiej, a ja sama nie wiem, czego się spodziewałam…Póki co nie umiem docenić muślinowej lekkości i różowej poświaty romansów, irytuje mnie naiwność bohaterek i ich anihilacja mózgu na widok męskich portek. I te landrynkowe końcówki…Nie, to zdecydowanie nie jest literatura dla mnie. Mimo to muszę przyznać, że autorka „Emilii” ma zdecydowanie lekkie pióro i prowadzi przez kram ze słodkościami w bardzo sprawny sposób.

Gdzie może trafić osierocona przez matkę córka wywiezionego na Sybir powstańca? Oczywiście, że najlepszym miejscem dla takiej dziewczyny jest szkoła klasztorna. Tytułowa bohaterka ma nawet szansę na zrobienie tam kariery, bo matka przełożona wybrała ją na swoją następczynię. Jednak poukładany świat Emilii bardzo się pokomplikuje, gdy pewnego dnia w klasztorze zjawi się Selim, dawny sługa rodziny, z wiadomościami o...

lidia Star | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

Świetna książka . Pokazuje światy i uważania ludzi w tamtym okresie czasów . Opowiada w ciekawy sposób o miłości i polityce ,silnych mocarstw jak i wojnie. Świetne połączenie.

mariszach | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017

Książka na tyle mnie zaciekawiła.że sięgnę po tom drugi pt."Maria"