Unia Europejska i sport. Implikacje członkostwa Polski w Unii Europejskiej dla polskiego sportu

Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
978-83-89607-07-2
sport, unia europejska, jacek foks,
magdad

Sport jest dziedziną życia społecznego, na którą istotny wpływ miało przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Niniejsza publikacja jest efektem projektu konferencyjno-wydawniczego zrealizowanego przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych oraz Ministerstwo Sportu RP. Podstawowy czynnik, który skłonił nas do podjęcia się tego zadania, to brak dostatecznie upowszechnionej informacji o omawianych zagadnieniach i istniejące potrzeby w tym zakresie, sygnalizowane nie tylko przez przedstawicieli środowiska sportowego, ale również administracji publicznej oraz praktyków, naukowców i dziennikarzy. Jest to ponadto pierwsza próba kompleksowego ujęcia tych zagadnień w taki sposób, by odpowiednio duży nacisk położony był na ich praktyczne zastosowanie, a nie tylko na wymiar teoretyczny.

W dniach 28-29 września 2006 r. w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona „Implikacjom członkostwa Polski w Unii Europejskiej dla polskiego sportu”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem wyżej wymienionych środowisk i stała się okazją do zaprezentowania poglądów i doświadczeń zebranych w niniejszej publikacji. Autorami poszczególnych artykułów są eksperci między innymi z: Centrum Międzynarodowego Prawa Sportowego Instytutu Assera w Hadze, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej RP, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego RP, Ministerstwa Sportu RP oraz uczelni polskich i zagranicznych.

źródło opisu: www.pism.pl

źródło okładki: www.facebook.com/Wydawnictwo.PISM