Smok pod beszamelem

Wydawnictwo: Klucz
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kraków
aspazja

"SMOK POD BESZAMELEM" to książka o jedzeniu w Krakowie. W zaczarowany klimat Krakowa, krakowskiego Kazimierza i podkrakowskiego dworu szlacheckiego wpisane są opowieści 11-tu restauratorów i ich restauracji, spiętych z historią miasta i dawno minionymi wydarzeniami. Jak to się stało, że niezwykli ludzie: filozof, aktor, hutnik, ratownik górski, prawnik i ekonomista, etnograf, itd. aż do jedenastu - porzucili swoje atrakcyjne zawody i zaczęli entuzjastycznie opowiadać o smakach i kuchni?

Ich wspomnieniom towarzyszą opowieści pełne rodzinnych smaków, historii ulic i kamienic krakowskich (+ dworu w Głogoczowie pod Krakowem), w końcu czar dawnej świetności krakowskiej gastronomii i jej współczesnego odrodzenia.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.wydawnictwoklucz.pl

Kania1312 | 2016-06-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kraków
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Ta mała książeczka przenosi nas do kilku krakowskich restauracji. Jest pełna zapachów i smaków, czasami czytając opisy dań aż ślinka leci:)
Autorka książki zabiera nas w fascynującą podróż smaków krakowskich, opowiada losy wybranych lokali w Krakowie oraz ich dzisiejszych właścicieli. Z książki można dowiedzieć się nieco więcej między innymi o Wierzynku, Noworolskim czy Restauracji w Kamienicy Szarej.