Gra pozorów. Stosunki rosyjsko-białoruskie 1991–2008

Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
Gra pozorów. Stosunki rosyjsko-białoruskie 1991–2008
literatura faktu
magdad

Monografia Adama Eberhardta jest dziełem pionierskim. Nie ma w Polsce ani w literaturze światowej tak kompetentnej i dogłębnej analizy stosunków między Rosją a Białorusią. Autor poddał krytycznej analizie relacje polityczne, gospodarcze i wojskowe między obu krajami. Praca dra Eberhardta to niezastąpione kompendium wiedzy o Białorusi, jej społeczeństwie i elitach. prof. Adam Daniel Rotfeld...

prof. Adam Daniel Rotfeld
były minister spraw zagranicznych

Adam Eberhardt – politolog, doktor nauk humanistycznych, kierownik Biura Badań i Analiz w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Wcześniej między innymi stały korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Moskwie oraz wielokrotny uczestnik misji obserwacyjnych OBWE. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych poświęconych stosunkom międzynarodowym na obszarze postsowieckim oraz polityce Polski i Unii Europejskiej wobec Europy Wschodniej.

źródło opisu: www.pism.pl

źródło okładki: www.facebook.com/Wydawnictwo.PISM