Zgłosuj na książki roku 2017

Mózg wzrokowy w działaniu

Tłumaczenie: Grzegorz Króliczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Psychologii Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Visual Brain in Action
978-83-01-15557-5

Książka w przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje nową, ważną koncepcję naukową "dwóch mózgów wzrokowych", czyli niezależnych systemów przetwarzania informacji wzrokowej. Jeden z nich odpowiedzialny jest za świadome widzenie, drugi natomiast zapewnia sprawność działań. A.D. Milner i M.A. Goodale są właśnie odkrywcami drugiego z tych systemów. Ich teoria zapoczątkowała wiele badań, przeprowadzonych nowoczesnymi metodami obrazowania funkcjonalnego mózgu oraz zrodziła nowe hipotezy filozoficzne na temat relacji umysł-ciało. Książka szybko stała się pozycją klasyczną, inspirującą wiele nowych programów badawczych w neuronauce i neuropsychologii.

Publikacja przeznaczona jest dla studentów kognitywistyki, neuronauki, psychologii oraz innych nauk humanistycznych i przyrodniczych, a także dla wykładowców akademickich.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2008

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7085/mozg-wzrokow...»

Maanwe | 2014-10-30
Przeczytana: 07 marca 2013

Podręcznik neurofizjologii układu wzrokowego. Skupia się głównie na fizjologii kory wzrokowej.
Tłumacz czynnie brał udział w badaniach opisanych w książce co stanowi dużą zaletę.

Cześć danych już nieco przestarzałych.

damian071 | 2016-12-18
sniadanienaplutonie | 2016-02-19