Zgłosuj na książki roku 2017

Polish Documents on Foreign Policy. 24 October 1938 – 30 September 1939

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polskie Dokumenty Dyplomatyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
Polish Documents on Foreign Policy. 24 October 1938 – 30 September 1939
978-83-89607-72-0
historia
angielski
magdad

Tom "Polish Documents on Foreign Policy. 24 October 1938 – 30 September 1939" stanowi wybór najistotniejszych dokumentów ilustrujących działania polskich dyplomatów zarówno w okresie poprzedzającym wybuch II wojny światowej jak i działania podejmowane w pierwszym miesiącu po rozpoczęciu wojny. Publikacja składająca się z 233 dokumentów powstała w oparciu o wydane wcześniej tomy należące do...

Publikacja składająca się z 233 dokumentów powstała w oparciu o wydane wcześniej tomy należące do serii Polskie Dokumenty Dyplomatyczne: PDD 1938, PDD 1939 styczeń-sierpień oraz PDD 1939 wrzesień-grudzień.

Przetłumaczenie dokumentów na język angielski sprawiło, że archiwalia dokumentujące polską politykę stały się dostępne również dla zagranicznego odbiorcy. Dzięki publikacji materiały kluczowe dla ówczesnej sytuacji międzynarodowej mogą być wykorzystane przez szerokie grono historyków na całym świecie.

Dzięki umieszczeniu w tomie dokumentów z września 1939 roku publikacja ilustruje zarówno niemiecką jak i radziecką agresję na Polskę oraz światowe reakcje na te wydarzenia.

Tom został zaopatrzony we wstęp zawierający informację o polskiej polityce zagranicznej w okresie międzywojennym oraz w indeks osobowy.

źródło opisu: www.pism.pl

źródło okładki: www.facebook.com/Wydawnictwo.PISM