Zgłosuj na książki roku 2017

Depresja. Powieść fikcyjna oparta na faktach

Wydawnictwo: Novae Res
6 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Inne
NovaeRes

Depresja to książka nietypowa. Sam autor określa ją w ten sposób: Jeżeli książkę miałbym streścić jednym słowem to nie miałbym trudności z jakiej półki pobrać to słowo – z bardzo niskiej. Miałbym problem z wyborem pomiędzy słowami szambo, rynsztok lub bydło. To tak gwoli wstępu można określić historie zawarte w tej książce, aby nie zabierać nikomu cennego czasu. Powieść jest zaprzeczeniem...

Depresja to książka nietypowa. Sam autor określa ją w ten sposób:

Powieść jest zaprzeczeniem tez niektórych polityków i dziennikarzy twierdzących w swoich górnolotnych wypowiedziach, ile to ojczyzna straciła intelektu i rozumu po przez ostatnią emigrację zarobkową. Autor obnaża chamstwo, prymitywizm i degenerację emigrantów, z którymi miał wątpliwą przyjemność zetknąć się prywatnie lub zawodowo w Yorkshire.

Wszystkie zdarzenia opisane w książce są autentyczne.

Uwaga! W książce zachowany jest oryginalny, wulgarny, pełen wyzwisk język.

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/depresja,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/depresja,druk

Mieszkańcowi środkowej Polski (z ponadprzeciętną inteligencją, przeogromnym poczuciem humoru i sporą wiedzą ogólną) przyszło wyjechać na „zachód”... I do tego "za chlebem"...
I w sumie o tym jest ta opowieść...
O zderzeniu wyobrażeń z rzeczywistością. Z brutalną rzeczywistością. Bardzo brutalną!
Wulgarną. Momentami obsceniczną.
Prawda? Fikcja? Rzeczywistość?
Nie wiem!
Ale przeczytałam ze sporym zainteresowaniem!

Hala | 2013-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 maja 2013

świetnie napisana, inteligentna i chyba mogę powiedzieć, że w pewien sposób mądra książka.

siwa_k | 2015-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2015