Pełzacz

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
justprom

„Pełzacz” to thriller, którego akcja rozgrywa się w Snow Hills, małym amerykańskim miasteczku położonym wśród gór i lasów. Ludzie żyją tu spokojnie i bezpiecznie. Nikt z nich nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce do bram Snow Hills zapuka zło i zaczną się dziać w nim rzeczy przerażające. Wszystko będzie wyglądało inaczej, niż do tej pory. Dzień jest jasny i słoneczny, ale po nim przychodzi noc...

źródło opisu: http://www.e-bookowo.pl/proza/pelzacz.html

źródło okładki: http://www.e-bookowo.pl/proza/pelzacz.html

bruszkowski | 2014-06-21

Powieść w której autor zebrał naraz większość wątków z horrorów klasy C (albo i D). Są więc Naprawdę Źli Motocykliści, złe do szpiku kości dziecko, zły naukowiec i jego genetyczny twór, wiedźma z lasu... za dużo tego wszystkiego. Taka zbitka "Odwiecznego wroga", powieści Kinga, Harrego Knighta. Tyle, że z tej zbitki powstaje niestrawny, momentami śmieszny koktajl. Poza tym znajomość amerykańskich realiów na poziomie popularnych seriali. Słabe to niestety - ale przeczytałem do końca. Mariusz Kwiatkowski ma potencjał. By jednak go rozwinąć musi włożyć w swoje pisanie dużo pracy.

Kevorkian | 2013-05-21
Na półkach: Przeczytane, Porzucone, 2013, Horror
Przeczytana: 13 maja 2013

Do książki podeszłam naprawdę pozytywnie, bo staram się popierać polskie pisarstwo, ale poległam. Pomysł na główny motyw zaczerpnięty z filmowego horroru klasy C, bohaterowie do bólu nudni albo schematyczni, a najczęściej jedno i drugie, dialogi sztywne i właściwie o niczym, za to autor za punkt honoru postawił sobie podać wiek prawie każdego z nich. Nad narracją też by się przydało popracować, bo wstawianie co jakiś czas archaizmu w rodzaju "onegdaj" wcale książki nie poprawia.