Skąd ta pieśń

Wydawnictwo: Pojezierze
83-7002-279-0
geokuba

Od autora: Napisałem te szkice zajmując się bogatą historią polskiego pieśniarstwa. Przypominają one ważniejsze wydarzenia związane z dziejami kilkunastu popularnych pieśni, które mnie szczególnie interesują, a które istnieją często w naszej świadomości jako utwory anonimowe, oderwane od nazwisk i losów twórcy. Pieśni te towarzyszyły kolejnym pokoleniom Polaków - toteż chronologia zadecydowała...

Od autora:
Pieśni te towarzyszyły kolejnym pokoleniom Polaków - toteż chronologia zadecydowała o ich układzie w tej książeczce: od tych sprzed dwu wieków, po partyzanckie i żołnierskie z czasów drugiej wojny światowej.
Być może udało mi się przybliżyć cząstkę ojczystej kultury tym Czytelnikom, którzy słuchając lub śpiewając powszechnie znane pieśni, niewiele wiedzą o ich losach.

źródło opisu: Wydawnictwo Pojezierze, 1987

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!