Nocny gość

The Night Visitor and Other Stories
zbiór opowiadań
klasyka
tlenianka

Opowiadania składające się na zbiór "Nocny gość" poświęcone są Meksykowi. Są to obrazki ze współczesnego życia tego kraju ukazane w zderzeniu ze światem indiańskich legend ludowych, utwory przepojone głębokim uczuciem do ludzi, których psychikę ukształtowały dawne normy moralne, stare indiańskie religie i wspaniała przyroda. Książka zawiera opowiadania: 1. Nocny gość. 2. Skuteczna rada. 3....

Książka zawiera opowiadania:
1. Nocny gość.
2. Skuteczna rada.
3. Produkcja masowa.
4. Przepęd bydła.
5. Kiedy księdza nie ma w domu.
6. Wizyta o północy.
7. Narodziny nowego boga.
8. Przyjaźń.
9. Dysputa.
10. Macario.

źródło opisu: Książka i Wiedza, 1972

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

KsiążkowaMucha | 2013-03-14
Przeczytana: 16 marca 2013

Zdecydowanie szkoda, że jestem pierwszą osobą piszącą opinię na temat tej książki, że Traven nie jest autorem znanym i czytanym. Opowiadania składające się na zbiór "Nocny gość" są absolutnie absorbujące. Nie tylko Meksyk, ale też sporo ludowych wierzń, a wszystko to niesie za sobą nie tylko treść, ale rzeczywisty przekaz dla czytelników.
Gorąco polecam lekturę Travena!

5 nieoczywistych pisarzy na lato

„Utarł się pogląd, że latem najlepiej sięgać po książki lekkie, łatwe i przyjemne, kryminały i czytadła, które pozwolą błogo się odprężyć. Nigdy nie rozumiałem tej filozofii” – pisze Tomasz Pindel. Jakich więc pięciu pisarzy publicysta poleca na lato?