James Joyce od podstaw

Tłumaczenie: Adam Szostkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "OD PODSTAW". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Emblemat
Joyce for Beginners
Joyce, literatura
Dagmara

James Joyce to jeden z najważniejszych twórców sztuki XX-wiecznej - wraz z Picassem, Schoenbergiem i Strawińskim. Uporczywie powtarzana legenda o "trudnym' Joycie zniechęca jednak wielu czytelników do sięgnięcia po jego utwory. Wielka szkoda, bo pisarstwo Joyce'a stanowi lekturę głęboko poruszającą, bardzo zabawną i pasjonującą. Choć Joyce znaczną część życia spędził na dobrowolnym wygnaniu, wszystko co napisał obraca się obsesyjnie wokół magii Dublina. David Norris, senator irlandzki, napisał rodzaj przewodnika dla początkujących czytelników wkraczających w labirynt Joycowskiego wizjonerskiego Dublina. Autor prowadzi nas krok po kroku od wczesnych "Dublińczyków" i doskonale czytającego się "Portretu artysty z czasów młodości" przez komiczny mikrokosmos "Ulissesa" do mityczno-onirycznego świata "Finnegansa Wake". "Joyce" z serii "Od podstaw" umiejętnie rozwiewa wątpliwości i wahania czytelników przymierzających się do rozwikłania zagadki Irlandzkiego Sfinksa. Książkę dowcipnie zilustrował Carl Flint.

źródło opisu: Wydawnictwo Emblemat, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

-O_O- | 2013-12-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 grudnia 2013

duża zachęta ku temu, by ponowie sięgnąć po Joyce'a

Dagmara | 2013-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 lutego 2013

Bardzo dobry wstęp do twórczości Jamesa Joyce'a, opatrzony komiksowymi ilustracjami, dzięki którym treść jest lepiej przyswajalna.