Ostatnie dni caratu

Tłumaczenie: Adam Galis
Wydawnictwo: Czytelnik
Poslednije dni impieratorskoj własti

Relacja historyczna poety srebrnego wieku Aleksandra Błoka dotycząca rewolucji w Rosji i upadku caratu.

źródło opisu: Własne

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/cgi/dra.pl?ba=kni&nu=a0481...»

Bartek | 2014-03-09

Ostatnie dni i godziny caratu w Rosji.
Trzy lata wojny światowej doprowadziły Rosję do ruiny. Granica wytrzymałość społeczeństwa została przekroczona. Wybucha rewolucja. Próby przywrócenia ładu i porządku są beznadziejne i skazane na niepowodzenie, bo wojsko przechodzi na stronę rewolucji.
Błok opisał te historyczne wydarzenia na podstawie dostępnych mu materiałów i dokumentów (protokoły zeznań, tajne akta państwowe, korespondencja służbowa i prywatna, dzienniki, raporty Ochrany).

Bartosz | 2017-05-14
radiomoscow | 2013-04-13