KRIEGSMARINE I RAEDER

Wydawnictwo: Bellona
tombi143

Pierwsza w Polsce pełna biografia jednego z najwybitniejszych, ale zarazem najbardziej kontrowersyjnych niemieckich dowódców II wojny światowej. Autor przedstawia poszczególne etapy jego kariery, początki jego fascynacji służbą na morzu oraz pierwsze jej etapy: od studiów w szkole morskiej, przez pierwszą misję na Dalekim Wschodzie i zajęcia administracyjne u boku wielkiego admirała Tirpitza - aż po udział w I wojnie światowej. Oprócz omówienia dwóch najważniejszych starć morskich tego konfliktu, sporo miejsca autor poświęca narodzinom i ewolucji myśli strategicznej Raedera w tym okresie.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/kriegsmarine-i-raeder/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/kriegsmarine-i-raeder/