Polska - Nasza Ojczyzna

Wydawnictwo: Sowa
978-83-60660-78-2

Polska-Nasza Ojczyzna to wielka, wierszowana odyseja przez dzieje Polski i Polaków od czasów pradawnych Słowian do wydarzeń po katastrofie smoleńskiej. Jest to emocjonalna podróż przez trudne początki państwa Mieszków i Bolesławów, chaos rozbicia dzielnicowego, wielką Polskę Jagiellonów, tragiczne losy Rzeczpospolitej Obojga Narodów, jarzmo zaborów, burzliwe dzieje Drugiej Rzeczpospolitej, traumę wojny i okupacji, ponure czasy komunizmu, aż do wydarzeń zaszłych już w wolnej Polsce.

Książka jest opisem dziejów wojny, polityki, religii, kultury i sportu. Opisuje wielkie wydarzenia, ale także te mniej znane, z życia codziennego, warte przypomnienia. Przedstawia wielu ważnych, sławnych ludzi ale też tych, którzy nie odegrali w historii wielkiej roli, ale z różnych powodów są godni upamiętnienia. wszystkie czasy są fascynujące, wszystkie są ciekawe. Zapraszam do lektury.

źródło opisu: http://wyczerpane.pl/158,polska-nasza-ojczyzna.html

źródło okładki: http://wyczerpane.pl/158,polska-nasza-ojczyzna.html