Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Galaktyka
fotografia
poradniki
ŚliwkowaPanna

W książce Świat błysku Joe McNally zabiera czytelnika na wyprawę za kulisy sesji zdjęciowych i na dziesiątkach przykładów przedstawia sposoby oświetlania rozmaitych tematów. Tę publikację wyróżnia fakt, że autor nie ogranicza się do podania suchych parametrów, ale opisuje też inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, by uzyskać oświetlenie pasujące do fotografowanego tematu. W Świecie...

W Świecie błysku znajdziesz sesje zrealizowane przy użyciu i małych, i dużych fleszy. Na początku zapoznasz się z podstawowymi technikami oświetlania, modyfikatorami światła oraz aranżacjami z jedną lampą. W kolejnych częściach przeczytasz opisy wykonania konkretnych rodzajów zdjęć, informacje o najnowszych technikach (takich jak synchronizacja błysku z krótkimi czasami naświetlania i radiowym sterowaniem błyskiem z użyciem technologii TTL) oraz wiele wskazówek dotyczących stylów i sposobów oświetlania. Joe nie ogranicza się do prezentowania fotografii, ale przedstawia też poczynione przygotowania, prezentuje zakulisowe ujęcia i szkice ilustrujące umiejscowienie lamp. Podaje informacje na temat ustawionej mocy, a zdjęcia opatruje zastosowanymi parametrami ekspozycji.

W każdej ze swoich opowieści Joe odsłania tajniki warsztatu i użytych technik, pisze o swoim podejściu do fotografowanych ludzi, uzasadnia podjęte decyzje – zarówno warsztatowe, jak i artystyczne.

• sposoby aranżacji sesji zdjęciowej – od prostych do bardzo skomplikowanych

• analiza zdjęć od strony warsztatowej i artystycznej

• szkice ilustrujące rozmieszczenie sprzętu fotograficznego przy wykonywaniu poszczególnych kadrów

• informacje o najnowszych technikach, metodach i sztuczkach w fotografii

źródło opisu: galaktyka.com.pl

źródło okładki: galaktyka.com.pl

blackstar69 | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017

Warto do niej wrócić nawet po kilku latach. Wciąż można się dużo nauczyć!

pic1985 | 2015-06-28
Paweł | 2015-04-01