O Komunii na rękę i podobnych nadużyciach

Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o.
On Communion in the hand and similar frauds.
83-87770-96-5
religia

Argumenty na rzecz wprowadzenia praktyki Komunii świętej „na rękę” oparte są na fałszywych przesłankach historycznych i stoją w sprzeczności z wytycznymi Stolicy Apostolskiej. Autor dowodzi, iż świętokradcza praktyka jest teologicznie błędna i nielegalna, oparta na sztucznie stworzonym konsensusie, manipulacji umysłami, nieposłuszeństwie i wielkim oszustwie. Analizuje znaczenie i praktykę Komunii na rękę, omawia starożytne ryty i zwyczaje, ukazuje przyczyny postępowania i cele protestanckich reformatorów działających w łonie Kościoła katolickiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Te Deum, 1999.

źródło okładki: www.tedeum.pl

Antoni Leśniak | 2013-01-29