Detoks

Wydawnictwo: Novae Res
7 (14 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
978-83-7722-488-5
Maleńka

Wbrew pozorom, nie jest to kolejna powieść z gatunku „Dziennika narkomanki” czy „My, dzieci z dworca ZOO”. Pomimo że opowiada o nałogu, w który każdy z nas popadł nie raz. „Detoks” to historia dwudziestoczterolatki z Krakowa o imieniu Majka, która uzależnia się od związków z mężczyznami i pod ich wpływem zmienia swój sposób postrzegania rzeczywistości. Miłość, bliskość i poczucie...

„Detoks” to historia dwudziestoczterolatki z Krakowa o imieniu Majka, która uzależnia się od związków z mężczyznami i pod ich wpływem zmienia swój sposób postrzegania rzeczywistości. Miłość, bliskość i poczucie bezpieczeństwa ze strony drugiego człowieka stają się jej narkotykiem, a gdy potrzeby te przestają być zaspokajane, nadchodzi faza detoksu, czyli leczenia, polegającego na nagłym odstawieniu substancji, od której jesteśmy uzależnieni, często wspomaganego terapią farmakologiczną i psychologiczną.
I właśnie o tej pełnej wybojów i niebezpieczeństw drodze jest ta książka. Momentami zabawna, chwilami wzruszająca, czasami zmuszająca do refleksji nad własnym postępowaniem.

źródło opisu: http://zaczytani.pl/

źródło okładki: http://zaczytani.pl/

Magnetic_91 | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Książka "Detoks" Karoliny Chłoń pokazuje jak związki z facetami wpływają na nasze emocje i jak bardzo można się od nich uzależnić.
LSD,Heroina, Marihuana i kokaina - 4 facetów w Życiu Majki - głównej bohaterki.
4 uzależnienia z których ciężko się wyplątać, o których nie da się zapomnieć i tak naprawdę trudno zakończyć bo jakaś część tego uzależnienia wciąga bohaterkę na nowo.
Detoks jest bardzo ciężki i uświadamia poziom uzależnienia od czegoś czego byśmy nawet nie przypuszczali, ze jest uzależnieniem - od miłości, ciepła i drugiej osoby.
Gdyby nie bliskość przyjaciół i rodziny Majka pewnie zaliczyłaby poważną depresję jednak oni wspierają ją i pomagają poukładać sobie życie na nowo, po każdej nie udanej znajomości.

To naprawdę wbrew pozorom bardzo mądra i pouczająca książka. Uświadomiła mi pewne sprawy, które sama przeżyłam z facetami.
Dlatego stała się moją "ulubioną" właśnie ze względu na przesłanie jakie niesie.
Moim zdaniem obowiązkowa lektura bo mimo ważnego tematu jest...

spirit | 2013-06-20

W perypetiach Majki, każda dziewczyna może odnaleźć coś ze swoich przeżyć i doświadczeń z facetami...
Zabawne sytuacje, ale i powaga sytuacji z ukrytym przesłaniem...

Porównanie mężczyzn do różnego rodzaju narkotyków jest ciekawym sposobem na określenie, na jakim etapie związku jesteśmy i jak bardzo "ów" narkotyk ma na nas wpływ, ingerując w umysł i serce:)
Trafnym spostrzeżeniem jest fakt, że można się od kogoś uzależnić, tak jak pewnie od używek i jak ciężko przejść na DETOKS :)

Czy to w ogóle możliwe i potrzebne?
Na jakim etapie uzależnienia ja jestem i czy również potrzebny mi DETOKS??
Warto przemyśleć...

Małgorzata Jasek | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

Nieciekawa, mało spójna, o wszystkim i o niczym. Najbardziej razi język - pomimo, że bohaterami są ludzie pracyjący na nienajniższych stanowiskach w różnych firmach, w wieku ponad 25 lat, po bądź w trakcie studiów, używają jezyka, jakby zatrzymali sie na etapie gimnazjum czy liceum. Wulgaryzmy brzmią tu niesmacznie, używane są w zupełnie nieadekwatnych momentach. A fabuła... jak wiele, wiele innych.( 21 / 52 )

Maleńka | 2013-02-04

Świetna! Zakochałam się w tej książce :) Autorka opisuje życie prostych ludzi, a historia płynie szybkim tempem. Przezabawna lektura do przeczytania w jeden wieczór :)

Lucida | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017